za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Bytová politika pražských radnic se liší

Bytová politika pražských radnic se liší

7. srpna 2017

PRAHA – Bytová politika městských částí Prahy se liší v určování výše nájemného či v privatizačních záměrech. Některé městské části se zaměřují na sociální byty, jiné upřednostňují jako nájemce určité profese. Vyplývá to z odpovědí radnic, které oslovila ČTK.

Například v Praze 2 je určeno k prodeji 813 bytů z 3423, které má ve správě. I při prodeji všech těchto bytů zůstane městské části, která má 49 tisíc obyvatel, v průměru na obyvatele nejvíce bytů.

Odlišná je situace v Praze 5 s 83 tisíci obyvateli. Při uskutečnění plánovaného prodeje 510 z 1048 bytů v majetku městské části vychází jeden byt na každého 154. obyvatele.

Prodej také plánuje radnice Prahy 3, kde je určeno usnesením rady k prodeji 1309 z 2492 městských bytů. První městská část určila k prodeji 600 bytů z 1240. "Nicméně toto číslo zahrnuje všechny jednotky, tedy i ty, které nakonec privatizovány nebudou. Například z důvodu, že nejsou obsazeny nebo slouží k podpoře vybraných zaměstnání," sdělila mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Při pronájmu bytů se městské části zaměřují na podporované bydlení. Některé radnice při výběru nájemce upřednostňují určité profese. Praha 4 nabízí zvýhodněné nájemné třeba učitelům, policistům a strážníkům. Udržet pedagogy na školách městské části se snaží také v Praze 8.



Zdroj: mutace - Právo - Praha - střední Čechy
Témata:Bydlení a nájemné



--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© spolek Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2