za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Členové KVV navštívili MŠ Na Děkance

Členové KVV navštívili MŠ Na Děkance

21. listopadu 2016

Listopadovou návštěvou MŠ Na Děkance byly zakončeny návštěvy mateřských škol zástupci Komise pro výchovu a vzdělávání, kdy se její členové seznamovali s prostředím školek, působících v MČ Praha 2. Nutno opět podotknout, že i ve školce Na Děkance na vás dýchne pohoda, úžasné prostředí a hlavně nadšení paní ředitelky a celého kolektivu pedagogů.

Ve školce je téměř 200 žáků v 9 třídách. Samozřejmostí jsou integrované děti umístěné v běžných třídách, ale i děti s většími poruchami, kterým pomáhají asistenti. Školka je zaměřena na ekologii, nyní osazují na zahradu nové keře a stromy, sbírají různé plody a aspirují na titul Ekoškolka roku. Skvělou pomůckou při výuce je i interaktivní stůl, který má výhodu, že se kolem něj postaví až 8 dětí a nutí je spolupracovat.

Samozřejmostí ve školce jsou skvělé dobroty připravované kuchařkami, a to ve zmodernizované kuchyni. Školka se může pochlubit i tím, že vyhráli soutěž ve sběru starých mobilů a děti tak dostaly možnost přespat v ZOO Praha a mohly shlédnout život zvířat v noci. Na každém metru zahrady či budovy nějaký skvělý nápad, kdy jsme s kolegy zůstali stát s otevřenou pusou a nechápali, jak všechno, co zde je, mohou učitelé stíhat. Klobouk dolů. Paní ředitelka prozradila, že má skvělou spolupráci s rodiči a prarodiči a také se Botičská. Od prosince pak členoví KVV, opět pod vedením Jany Zárybnické, začnou navštěvovat školy základní. A kde jinde začít, než tam, kde skončili se školkama, tedy v Botičská. Budeme se proto začátkem prosince těšit na poznatky a fotografie z této základní školy.

Témata:Vzdělávání--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© spolek Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2