za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Jak se mají „dvojkové“ děti o jarních prázdninách?

Jak se mají „dvojkové“ děti o jarních prázdninách?

11. února 2018 | Jana Zárybnická

Již tradičně a každoročně pořádá DDM Praha 2 jarní tábory, a to jak lyžařské, tak příměstské. Na lyže se vydalo více než 150 dětí, a to do Janských Lázní v Krkonoších, do Bedřichova v Jizerských horách a Josefova Dolu v Dolním Maxově. Tyto týdenní pobytové tábory jsou sportovně zaměřeny. Hlavní náplní je lyžařský výcvik a výcvik na snowboardu. Během odpočinkového dne se jede do bazénu uvolnit svaly a koupit si také nějaký pamlsek. Nesmí chybět ani celotáborová hra. Letos to byl „Filmový festival“ a „Koupili jsme chatu v horách“. Krásné fotky jsou k nahlédnutí na facebookovém profilu DDM Praha 2 – oddělení sportu.

Pro děti, které nepreferují pobyt na horách, uspořádal DDM Praha 2 dva příměstské tábory: ve Stanici techniků Vyšehrad „Malý vědátor“ a „přírodovědný“, který se konal v Lublaňské ulici, kde má zázemí Stanice přírodovědců Vinohrady. V prvním zmiňovaném se děti staly cestovateli v čase, seznámily se s nejrůznějšími vynálezy a vědci a samy si jeden zajímavý prototyp vyrobily. Pronikly do virtuální reality a 3D světa, pomocí pokusů si ověřily platnost fyzikálních, biologických a chemických zákonů a na jeden den se rovněž staly detektivy a vyzkoušely si například daktyloskopii. Nechyběla návštěva Planetária, Muzea Karla Zemana nebo České televize.

Naproti tomu přírodovědný tábor se zaměřil na poznávání přírody a zvířat. Dopoledne probíhaly tematicky zaměřené přednášky a s tím spojené tvoření, spoustu času děti také strávily v minizoo péčí o zvířátka. Odpoledne vyrážely na výlety - např. do tropického skleníku Botanické zahrady PřF UK, kde ochutnávaly tropické ovoce nebo na pražskou náplavku pozorovat zimující ptáky. V Toulcově dvoře v Praze 10 pak navštívily program o ovečkách a vyzkoušely si práci s vlnou, pekly vlastní chleba a vyzkoušely si i práci s cepem nebo mlýnkem na mouku. Poslední den zakončily v Náprstkově muzeu se severoamerickými indiány.

Mimoto pořádá DDM obrovské množství akcí po celý rok, které naleznete na webu DDM. Nejen jako členka Komise pro výchovu a vzdělávání, ale především jako matka dvou neposedných dítek, musím ocenit skvělou spolupráci a neskutečnou ochotu lidí, kteří se našim nejmenším věnují. Dům dětí a mládeže organizuje velký počet kroužků a akcí pro školy Prahy 2. Děti se učí sportu, poznávání vědy, tanci, výtvarným činnostem apod. A v létě je to 44 táborů, které organizují. Skvělá parta lidí, která tvoří skvělou partu z našich dětí. Velké díky!

Více fotografií na:

 --
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2