za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Návštěva základní školy Londýnská

Návštěva základní školy Londýnská

10. září 2017 | Jana Zárybnická

Návštěvy škol se pomalu chýlí ke konci. Dnes zřejmě předposlední  v Londýnská. Je celkem těžké jen slovy vystihnout, co vše se v téhle škole odehrává. Hlavním dokumentem, podle kterého se škola řídí, je učební dokument s názvem "Svobodná základní škola", tedy to, co známe pod zkratkou ŠVP (školní vzdělávací program). Více na stránkách školy.

Zde se dočtete vše o charakteru školy, která je otevřená, vstřícná ke komunikaci a svým charakterem naprosto ojedinělá! Skvělý tým pod vedením pana ředitele Ševčíka, který dokáže motivovat svůj tým učitelů k naprosto skvělým projektům.  S kolegy jsme se nestačili divit, co vše zvládají. Není tak divu, že škola získala nespočet ocenění ve všech směrech. Dlouhodobé, ročníkové i celoškolní projekty, spolupráce a společné projekty s rodiči, školní parlament, nadační fond Puštík, možnost práce s MAC, školní družina, klub, volnočasové aktivity, dílny, keramika, hrnčířské kruhy, tripartitní setkávání učitelů s žáky a rodiči, vydávání časopisů, CD, nádherná kronika, slovní hodnocení žáků a další a další věci činí tuto školu naprosto vyjímečnou.

Některé další školy ( a částečně i školy) se již inspirovaly a jsme rádi, že tomu tak je. Samozřejmostí jsou adaptační pobyty, školy v přírodě, zahraniční výměnné pobyty (a to i v rámci Erasmus +), expedice, projekt Comenius... a spousty dalších "vychytávek", jako je tzv. "informační kiosek" hned u vchodu do školy, plošina a výtah pro tělesně hendikepované studenty...Přes opravdu stísněné prostory se povedlo panu řediteli vytvořit něco skvělého a na atmosféře školy je cítit, že zde učí prostě nadšenci a učitelé ví, že přesto, že není v silách ředitele ocenit je finančně tak, jak by si přál, umí je ocenit lidsky a motivovat tak ke skvělé práci s dětmi. Děkujeme. Byl to skvělý zážitek strávit alespoň pár hodin v této "naší dvojkové škole", kam si přejí umístit své děti rodiče z celé Prahy a širšího okolí.

Obrázky na stěnách školy jsou dílem dětí a naprosto jednoznačně jsme se shodli na tom, že některé jsou tak nádherné, že by si zasloužily samostatnou výstavu, tak třeba se nám to podaří uskutečnit.
--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© spolek Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2