za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSBPoradna / Diskuze › Rušení nočního klidu - je přístup ke všem stejný?

Rušení nočního klidu - je přístup ke všem stejný?

14. července 2013 | Hans S.

Nedávno tu byl článek o rušení nočního klidu v kavárně Rozmar. Ta je v obecním domě v Trojické a opakovaně kašle na dodržování provozní doby. Zajímalo by mne, jak pisatel stížnosti nakonec pochodil při řešení na úřadu. Zaujalo mě totiž v diskusi na radničním webu, jak promptně a poměrně ustrašeně, aby bylo všechno v pořádku, řeší stížnost na resturaci v Grébovce nejen OŽP, ale také samotný nájemce Viničního altánu. Kdežto Rozmar si evidentně dělá ze všech srandu a vesele si dělá co chce. Tak se prosím podělte o zkušenost s řešením Vaší stížnosti na Rozmar. Děkuji.
Diskuse z webu Prahy 2:

Otázka: (Denisa Vaclavova 27.6.2013 23:24)
Rada bych vedela, proc neustale kavarna v Grebovce porusuje nocni klid, probihaji zde vecirky a svatby s hlucnou hudbou po 22 hodine. Vsechny prilehle ulice jsou tomuto hluku vystavovany. Dekuji za odpoved.
Odpověď: RE: (OŽP 10.7.2013 9:25)

Vážená paní Václavová,

na základě Vašeho dotazu jsme se obrátili na provozovatele Viničního altánu a restaurace Pavilon s žádostí o vyjádření k Vašemu dotazu na porušování nočního klidu po 22 hodině v parku Havlíčkovy sady.

Dle sdělení provozovatele Viničního altánu od znovuotevření Havlíčkových sadů po povodních tj. od 11.6. 2013 nerealizovali ve Viničním altánu žádný večírek, ani se zde nekonala žádná svatební hostina. Nejsou si ani vědomi, že by při běžném provozu byla zvýšená hladina hluku. V případě špatného počasí zavírají Viniční altán již v brzkých večerních hodinách.
Dle sdělení provozovatele Pavilonu se konají svatby a jiné akce zcela nepravidelně. Vždy se snaží dodržovat noční klid, tedy po 22 hodině utlumit reprodukci hudby a také požádají hosty o přesunutí z venkovních prostor dovnitř do Pavilonu. Provozovatel prosí o informaci, kdy konkrétně došlo k hluku z prostor Pavilonu. V případě potřeby se můžete obrátit přímo na provozovatele prostřednictvím mailu info@pavilongrebovka.cz.

Vážená paní, dovolujeme si Vás požádat, abyste, pokud dojde i v budoucnu k porušování nočního klidu z Pavilonu Grébovka nebo Viničního altánu, volala městskou policii tel. 156 nebo se znovu obrátila na odbor životního prostředí s konkrétním datem. Děkujeme.

S pozdravem
Odbor životního prostředí--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2