za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSBPoradna / Diskuze › Vzhled obecních domů vs. pronajímané obchodní prostory - Kam až jim dovolíme zajít?

Vzhled obecních domů vs. pronajímané obchodní prostory - Kam až jim dovolíme zajít?

22. srpna 2014

Dobrý den,

bydlím v ul. Francouzská 11, kde nově vznikl obchod s punčochami. Prodejna byla pronajata Vietnamcům, kteří si do obchodu najali blondýnku a tváří se, že neprodávají zboží z Číny. Dům bez souhlasu města znetvořili cedulemi, bez vkusu, jednu z nich dali přímo na dům. Přijde se podíváte, nevíte, zda vcházíte do svého bytu nebo do lehčího domu. Stejně tak Levné Elektro a další obchod s módou vedle. Jsou někde regulace na to, jakým způsobem až mohou nový nájemci obecních domů dům znetvořit? Nesmějí se dávat plastová okna z důvodu, že jsme již v historickém centru a pak tohle? Projděte si Francouzkou ulici a podívejte se, co vidíte? Levné punčochy, Levné ovoce a zelenina 20krát, cedule Vietnamců v ulici na Blanické na zemi, že máte problém po chodníku projít.

Kam až zajdeme s naším vkusem a nevkusem? Vždyť je to ostuda, aby na budovách visely nikým neregulované nevkusné cedule.

Je nějaká možnost, aby se tohle zvěrstvo na domech napravilo?

NV


--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© spolek Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2