za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Poradna / Diskuze

Poradna / Diskuze

Diskutujme, poraďme si navzájem. Pokud byste chtěli otevřít nové téma diskuze, přečtětě si prosím jak prosadit změnu a pak třeba založte novou diskuzi.

Obecní byt a jiná nemovitost

Dobrý den,
bydlíme s manželkou v obecním bytu na Praze 2 - smlouva na dobu neurčitou. Žena dostala od příbuzného nemovitost, polovinu rodinného domu mimo Prahu a navíc s věcným břemenem, které znemožňuje v domě bydlet. Měl bych prosím na Vás pár otázek.

1) Je možné vůbec vlastnit další nemovitost, když bydlíme v obecním bytě? Regulovaný nájem pominul, tak je nájemný vztah řízen pouze občanským zákoníkem, že? Zde se praví (Zákon č. 40/1964 Sb. § 711 2c), že "Pronajímatel může vypovědět nájem .. má-li nájemce dva nebo více bytů.." Nájemce jsem já, žena je v bytě přihlášena, ale nemá trvalý pobyt (na rozdíl ode mne). Nebude nemovitost vadit v pronájmu?

2) Byt zatím nebyl zprivatizován, byl zařazen do kategorie "malometrážní sociální" byty (52m2). Nebyla by případně nemovitost překážkou v privatizaci?

3) A co kdyby v budoucnu žena vlastnila (hypoteticky z dědictví) 3 nemovitosti k bydlení (všechny s věcným břemenem, které neumožňuje je obývat). Byl by to problém pro nájemní vztah a případně privatizaci?

Děkuji moc za odpovědi
Zdraví PM zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 16. června 2014
Příspěvků:5

Vyrovnaný rozpočet Prahy 2...?!

Dnes jsem se dočetl, jak jsme na tom :-) ale tak nějak si nemohu pomoci, mam dojem, ze vyrovnaný rozpočet je na úkor toho, ze MČ Praha 2 přestala investovat do údržby obecních domu... co vy na to? http://alexandraudzenija.cz/ zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 27. května 2014
Příspěvků:3

Vyúčtování služeb za rok 2013 - úhrada za výtah

Dobrý den,
ráda bych se optala na vyúčtování za výtah.
Náš dům spadá pod f. CENTRA, a za celou
jejich éru(13 let), jsem neplatila za výtah až letos.
Bez žádného nového rozpisu záloh pro rok 2013.
Bydlíme v 1 patře tudíž budiž, ale zdá se mi cena
1 241,-Kč za 2 osoby nepřiměřená neboť výtah zatím
neužíváme a v 5 patře nám sídlí ve třech nebytových
jednotkách firmy.
dům má 5 pater
v 1-4 patře je po 4 bytových jednotkách
v 5 patře 3 nebytové jednotky - tři firmy
cena za rok na výtah 22 958,78Kč

Při reklamaci jsme nijak neuspěli, a nebyla jsem tam jediná.

předem děkuji za Vaše názory, rady ....
zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 28. dubna 2014
Příspěvků:3

Úklidy domů přes najímané firmy?

Dobrý den,
v našem domě se dlouhodobě potýkáme s "předraženým" úklidem domu. Úklid zajišťuje nasmlouvaná firma (Kým? MČ Praha 2?), která inkasuje 57% měsíčních nákladů. Navíc se cena úklidu průběžně navyšuje o inflaci. Navrhujeme správní firmě Ikon, že si úklid zajistíme sami, např. formou dohody o provedení práce a uspoříme tak značnou částku sobě i správní firmě. Bylo nám ale sděleno, že toto nelze, neboť MČ nemůže vyplácet mzdu. V případě, že zájemce by měl živnostenský list, musí se účastnit výběrového řízení???? Proč?? Proč správní firma nemůže zaměstnanat uklízeče? Jaké předpisy tomu brání? Takto uniká spoustu peněz na jakýsi druh "provizí" nasmlouvané firmě s obří zakázkou. Úklid si platí nájemníci, domníváme se, že nejde o žádnou veřejnou zakázku. Děkuji za názor a zkušenosti zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 23. dubna 2014
Příspěvků:2

Vyúčtování služeb - popelnice, úklid

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, kolik by měla tříčlenná rodina platit za popelnice a úklid? Vyúčtování za loňský rok je daleko vyšší než v předešlém roce.
zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 11. dubna 2014
Příspěvků:4

Koupit dům nebo jen byt? A kdy budu mít oba posudky pro rozhodnutí?

Dobrý den,pokud jde do prodeje dům a nájemníkům je dána možnost vybrat si koupit celý dům nebo jenoím byty, tak by bylo dobré obdržet nabídku na obě formy pro srovnání, co by bylo pro nás výhodnější. Ale posudek je jenom na dům. Kdy budu mít k dispozici odhad na byt, abych se rozhodla? Proč nabídka nešla současně, to považuji za jediné logické. Děkuji. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 26. března 2014
Příspěvků:5

Cena privatizovaných domů

Zajímalo by mě, jak je možné, že radnice Prahy 2 prodává domy a byty za tak nehorázné a naprosto skandálně nízké ceny? Průměrná cena 20 000 až 25 000Kč/m2 je výsměchem všem, kteří nemají to štěstí bydlet v obecním bytě a musejí platit vysoký tržní nájem, nebo si musí koupit byt na hypotéku, ovšem ne za takovéto fešácké ceny, ale za tržní ceny, což je na praze 2 minimálně 60 000-100 000Kč/m2 (někdy i více) a o nějaké slevě až 30+5% za to, že byt 10 let neprodám a zaplatím hotově si normální člověk může nechat jen zdát. A pakliže by se někdo chtěl stát také obecním nájemníkem a získat byt do nájmu, tak si radnice ještě stanovuje podmínku, že v případě, že by se dům privatizoval, tak takovýto nově získaný byt do nájmu se privatizovat nesmí a zůstane v majetku Prahy 2. Takže se tu vytváří několik kategorií občanů. 1.) na ty kteří mají smůlu, nebydlí v obecním a když chtějí vlastní byt musejí koupit jen za tržní ceny. 2.) obecní nájemníci - kteří se dělí ještě na 2 podskupiny a) ti kteří získali nájem obecního bytu až nově a v případě privatizace domu, mají také smůlu a nesmí svůj byt privatizovat za zlomkové ceny a pak je to nejprivilegovanější kasta b) ti kteří v obecním bydlí dlouhá léta (měli štěstí, že se nenašel žádný původní majitel domu, ani žádný potomek, kterému by se v privatizaci dům vrátil) a tito lidé si budou privatizovat za hubičkové ceny. A to jsem ještě zaznamenal, že se některým i tyto zlomkové ceny zdají příliš vysoké. Nehoráznost!! Proč já mám de facto dotovat bydlení obecním nájemníkům. Kdyby se byty prodávaly za tržní ceny, tak by se vybralo daleko víc peněz do obecní poklady. Jistě má to háček, většinou by tam nemohli zůstat bydlet současní nájemníci, protože byt za tržní ceny by si téměř nikdo z nich na Praze 2 nemohl dovolit. Ceny za které se prodávají obecní domy jsou šokující, Namátkou vybírám privatizace domu např. v Rubešově ulici, pár metrů nad Václavským náměstím a Národním muzeem a cena za celý činžák je pouhých 17,7 milionu, dále domy na Rašínově nábřeží (jedny z nejluxusnějších adres v Praze 2 a tam se prodávají celé obecní činžáky jednotlivě za cenu cca. 30 milionů za dům, co na tom, že v nabídce realitek jsou některé byty (ne Domy!!), na Rašínově nábřeží nabízeny, třeba i za 25-30 milionů za byt. Považuji tuto hanebnou privatizaci obecního bytového fondu za jednu z posledních velkých rozkrádaček, na které vydělá úzká skupina obecních nájemníků, na úkor všech ostatních. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 23. března 2014
Příspěvků:24

vyrocka osb

dobry den, cekame.na vystup z clenske schuze, hl. zaznam.uzitecne diskuse. bude? dekuji. klara d. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 4. března 2014
Příspěvků:1

Ukrajina svůj boj vyhrála

V posledních dnech jsme svědky, kdy neoznačení ruští vojáci obsadili Krym a porušili tak svrchovanost území Ukrajiny. Putin sice získal Krym, svou akcí tak ale nechtěně podpořil začlenění Ukrajiny do EU.

5. prosince 1994 byla v Budapešti na Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě (KBSE) podepsána mezinárodní smlouva o poskytnutí bezpečnostních záruk Ukrajině.

Podpis této smlouvy byl podmínkou Ukrajiny pro podpis mezinárodní smlouvy o nešíření jaderných zbraní z roku 1968, čímž se Ukrajina formálně zřekla statutu jaderného státu.

V roce 1992 byly z Ukrajiny do Ruska odsunuty taktické jaderné zbraně a dohodu o úplném odstranění bývalého sovětského jaderného arzenálu dislokovaného na Ukrajině podepsali v Moskvě prezidenti USA; Ruska a Ukrajiny Bill Clinton, Boris Jelcin a Leonid Kravčuk 14. ledna 1994. Formálně se Ukrajina zřekla statutu jaderného státu na summitu KBSE v prosinci 1994 a 1. června 1996 ukrajinský prezident Leonid Kučma prohlásil, že stažení jaderných zbraní z území Ukrajiny je u konce.

Je vysoce pravděpodobné, že pokud by se Ukrajina nezbavila jaderných zbraní, prezident Putin by si nyní nedovolil obsadit Krymský poloostrov.

Přestože na postup ukrajinské opozice nemusí mít všichni stejný názor, je zřejmé, že míra korupce dosud vládnoucí elity na Ukrajině a beznaděj naštvala většinu prostých lidí. Do přičlenění Ukrajiny k EU proto vkládali velké naděje, že by se konečně mohlo něco změnit. Janukovičovo odmítnutí jednání o asociační smlouvě s EU pak logicky spustilo proevropskou revoluci na Majdanu.

V minulosti jsme byli bohužel svědky podobných násilných akcí, ať již jde o Vietnam, Malvinské ostrovy a obsazení československého pohraničí Hitlerem.

Neschopnost, či spíše neochota světového společenství účinně a rychle řešit vznikající krize se podepsala na masakru civilních obyvatel v srbské Srebrenici za přihlížení jednotek NATO, s politikou usmiřování máme po Mnichovském diktátu trpké zkušenosti i my. Je symbolické, že nynější sídlo OSN sídlí v New Yorku na pozemku bývalých jatek. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 3. března 2014
Příspěvků:0

ODS A KOMUNALNI VOLBY

http://zpravy.idnes.cz/nova-ods-komentar-0zy-/domaci.aspx?c=A140119_192156_domaci_hro

ZDRAVIM VSECHNY, PEVNE DOUFAM ZE SI TI PARAZITI I DIKY VAM V PRISTICH VOLBACH ZASADNE NESKRTNOU - BOHUZEL O TO BUDOU TI PRASATKA USILOVAT DAL A LZE ZREJME OCEKAVAT DALSI SPINAVOSTI NA OSB A JEJICH CLENY.
PREJU TEDY VSE DOBRE PRO OSB DO TOHOTO ZREJME KLICOVEHO ROKU A PROSIM VSECHNY, BYT ZBYLE, SKALNI PRIZNIVCE KMOTROVSKYCH STRAN JAKO JE ODSKA AT VEZMOU ROZUM DO HRSTI A POMUZOU DOBRE VECI.

HESLO PRO TYTO VOLBY BY MOHLO BYT:
ODSstavme PRASATKA OD KORYT!!!!

UZ TOHO DIKTATU S OSOBNIM OBOHACENI A SPINAVYCH HER BEZ OHLEDU NA LIDI CO TADY ZIJOU BYLO DOST A DOST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 21. ledna 2014
Příspěvků:21

Výměna privatizovaných bytů

Je možně měnit v průběhu privatizace byty - např. byt v domě určeném k prodeji za menší také v domě určeném k prodeji? zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 17. ledna 2014
Příspěvků:8

Privatizace Lublaňská

Dobrý den,

jmenuji se VR (zatím nechci být více konkrétní), jsem nájemníkem v jednoho z bytů v Lublaňské ulici. Jak je možné, že v bytě, ve kterém žiji (dům, který má být privatizován), není možné můj byt zprivatizovat, jelikož bude po skončení nájemní smlouvy (2014) brán jako sociální byt? Tak mi to bylo řečeno.

Odkup bytu jsem zvažoval, ale nakonec jsem se musel rozhodnout jinak. Nyní tak hloubám nad tím, proč to tak je? Někteří lidé na privatizaci nemají a byt mohou koupi a někteří na ni mají (já) a koupit nemohou.....

Děkuji za odpověď. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 13. listopadu 2013
Příspěvků:2

Nemůžete nebo nechcete kupovat obecní byt - co čeká nájemníky příští rok?

Jeden z našich kolegů ve výboru OSB před časem přišel s provokativní otázkou: Komu se nepodaří privatizovat obecní byt, možná mu bude ouvej? Otázka souvisela s tím, že 1. ledna 2014 by měl začít platit nový občanský zákoník, který zásadně mění právní úpravu i nájemního bydlení, včetně možnosti zvyšování nájemného. O změnách jsme již informovali na našem webu prostřednictvím odkazů na veřejné zdroje, ale budeme se problému věnovat i nadále.

Je třeba trochu zmírnit obavy, které slýchávám: ptají se zejména obecní nájemníci, kteří loni na jaře podepsali dodatek k nájemní smlouvě a platí "férové" smluvní nájemné. Právě ti mají po dobu platnosti nájemní smlouvy přinejmenším jednu jistotu - nájemné může (ale nemusí) být zvyšováno od roku 2015, ale jen o míru inflace (vyhlašuje ji každoročně statistický úřad). Toto smluvní ujednání lze změnit pouze dohodou smluvních stran, tedy nájemce a pronajímatele. Městská část jako pronajímatel může smlouvu na dobu neurčitou vypovědět jen ze zákonem daných důvodů. Na prvním místě ale upozorňuji na nutnost řádného a včasného placení nájemného a služeb. Ze svých zkušeností člena bytové komise Rady MČ Praha 2 mohu potvrdit, že právě dluhy bývají nejčastější příčinou výpovědí.

K cílům OSB patří, aby těm, kteří si svůj byt z jakýchkoliv důvodů koupit nemohou nebo nechtějí, v žádném případě nebylo v příštích létech v Praze 2 ouvej. Kvalitní nájemní bydlení za přiměřené ceny musí být dobrou alternativou k bydlení ve vlastním, zejména se to týká dlouholetých rezidentů, sociálně slabých, seniorů. Ti, kteří se obávají, že nezvládnou financování koupě obecního bytu, platit hypotéku a současně ještě přispívat do fondu oprav, nemohou být okolnostmi nuceni kupovat. Můžete říct - hezká slova, ale skutečnost je jiná. OSB jsou však dnes na radnici Prahy 2 v opozici, máme proto jen omezenou možnost prosadit naše vize a program "spokojeného bydlení". zobrazit diskuzi ›
Témata:Bydlení a nájemné
Diskuze založena: 16. října 2013
Příspěvků:0

Zdravice

Milí přátelé z OSB,

dříve jsem měl čas brouzdat lesem na Vysočině, dnes již jen občas brouzdám na internetu a zajímám se o nejrůznější občanská hnutí a sdružení, která jsou signálem, že v politice, ať již komunální, nebo i té vyšší, není něco v pořádku. Proto tato sdružení vznikají, a to jsem si i potvrdil při svých nedávných návštěvách Zlínského a předtím Pardubického kraje, kde jsem měl tu čest sejít se a hovořit s některými zástupci podobných sdružení, která vznikla proto, aby hájila práva a oprávněné zájmy našich spoluobčanů. A nyní mi dovolte, abych přešel k tomu opravdu podstatnému. Jsem prvním prezidentem zvoleným přímou volbou, a tak považuji za jednu ze svých hlavních povinností přímo podporovat občany a jejich oprávněné a ušlechtilé zájmy. Jako ideální cesta mně připadá tuto svou povinnost plnit prostřednictvím občanských sdružení, jako je to Vaše. Rozhodl jsem se, že v každém regionu budu přímo podporovat jedno vybrané sdružení, které hájí oprávněné zájmy našich občanů. Každý prezident by měl alespoň drobným dílem přispět ke zlepšení sociálních podmínek a podmínek důstojného a přijatelného bydlení našich spoluobčanů. Mojí blízcí spolupracovníci mně opatřili bližší informace o Vašich aktivitách a cílech, a tak v rámci regionu pražského jsem se rozhodl pro přímou podporu Vašeho sdružení OSB. Moji nejbližší spolupracovníci Vás budou kontaktovat. Chtěl bych ze srdce poděkovat panu předsedovi Vašeho sdružení a jeho týmu za naprosto skvělou práci, kterou pro spoluobčany na Praze 2 vykonáváte. Proto Vám přeji, abyste se nenechali otrávit, a věřím, že ve svých aktivitách vytrváte a s mojí přímou podporou dojdete k vytčenému cíli.

Váš

Miloš Zeman, prezident republiky

Pražský hrad 119 08 Praha 1 tel.: + 420 224 371 111 + 420 234 301 111 fax: + 420 224 373 300 email: info@zemanmilos.cz
zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 17. září 2013
Příspěvků:3

Privatizace - lze do odhadu zapocitat "vnitrni dluh" domu?

Dobry den,

v nasem dome zarazenem pro prodej po jednotlivych bytovych jednotkach mela jiz pred lety probehnout vymena oken a vodovodnich i okapovych stoupacek. Spravni firma vse zamerila, byl zpracovan projekt a vydano stavebni povoleni, nicmene kazdy rok pri projednavani MC rozpocet neprosel a akce byla odsunuta na pristi rok.

Takto tedy k privatizaci miri dum s vysokym "vnitrnim dluhem" (vsem je asi jasne ze kdyby stav oken a stoupacek nebyl zoufaly, projekty by nikdy nebyly MC zadany).

Vzhledem k nebytovym prostoram (nyni prazdnym) bylo rozhodnuto ze nas dum bude privatizovan po jednotlivych jednotkach. Je dle "lokalnich uzasnych" pravidel odhadce opravnen/povinen vyzadat si rozpocty na planovane renovace celeho domu, a pomernou cast odecist z odhadu jednotlivych bytu? Pripadne jak byste radili postupovat pri zadosti o zohledneni takovehoto "vnitrniho dluhu"?

Dekuji zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 14. srpna 2013
Příspěvků:19

Magistrála - nová pražská třída

Nápad dobrý, výsledek poměrně tristní. Díky několika faktorům. Křižovatka je sice rádoby bulvár, ale neubralo se nic z magistrály v Legerově a Sokolské, kolem fiští tisíce aut a v tom vedru.... Dneska jsem se vydala na debatu o zklidnění magistrály. Výsledek? vlastně nic, je to otevřené. Nejradikálnější byl zástupce z P4 (bohužel jméno si nepamatuji). Během dvou měsíců by zúžil SJ magistrálu na 2 pruhy, udělal přechody a vysázel stromy. Je zastáncem utnutí možnosti využívat magistrálu jako dosud a umořovat lidi zplodinami. Naopak zástupce magistrátu byl typický pan opatrný. Ono to moc nejde, ono se nemůže nutit lidi, aby nejezdili autama. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Za Prahu 2 byl arch. Vondrášek. Na návrh, aby se z části ulice od Legerovy po Lublaňskou, tedy "záliv" na Pavláku stal pěší zónou díky změně územního plánu, se zeptal pana z MHMP, jestli na to magistrát taky dá peníze a nebo jen změní ÚP a Praho 2 zaplať si to všechno sama. Pan magistrátní byl ale na korunu zřejmě opatrný. Arch. Vondrášek upzornil, že se zasadil o přechod přes dálnici u Pavláku. Mě se líbil zástupce Prahy 4, který by se s tím opravdu nemaloval a utnul by možnost volné jízdy radikálně a pokud možno hned. A smutné je, že už teď jsou obavy, že tunel Blanka nebude tak využívaný, jak se myslelo. A že je předražený, to víme všichni. Je nutné dopravu omezit tak, aby to tranzitní dopravu nutilo tunelem jet. Na debatě nás bylo asi dvacet lidí. Stejně tak bylo novinářů a fotografů :-). zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 1. srpna 2013
Příspěvků:1

Rušení nočního klidu - je přístup ke všem stejný?

Nedávno tu byl článek o rušení nočního klidu v kavárně Rozmar. Ta je v obecním domě v Trojické a opakovaně kašle na dodržování provozní doby. Zajímalo by mne, jak pisatel stížnosti nakonec pochodil při řešení na úřadu. Zaujalo mě totiž v diskusi na radničním webu, jak promptně a poměrně ustrašeně, aby bylo všechno v pořádku, řeší stížnost na resturaci v Grébovce nejen OŽP, ale také samotný nájemce Viničního altánu. Kdežto Rozmar si evidentně dělá ze všech srandu a vesele si dělá co chce. Tak se prosím podělte o zkušenost s řešením Vaší stížnosti na Rozmar. Děkuji.
Diskuse z webu Prahy 2:

Otázka: (Denisa Vaclavova 27.6.2013 23:24)
Rada bych vedela, proc neustale kavarna v Grebovce porusuje nocni klid, probihaji zde vecirky a svatby s hlucnou hudbou po 22 hodine. Vsechny prilehle ulice jsou tomuto hluku vystavovany. Dekuji za odpoved.
Odpověď: RE: (OŽP 10.7.2013 9:25)

Vážená paní Václavová,

na základě Vašeho dotazu jsme se obrátili na provozovatele Viničního altánu a restaurace Pavilon s žádostí o vyjádření k Vašemu dotazu na porušování nočního klidu po 22 hodině v parku Havlíčkovy sady.

Dle sdělení provozovatele Viničního altánu od znovuotevření Havlíčkových sadů po povodních tj. od 11.6. 2013 nerealizovali ve Viničním altánu žádný večírek, ani se zde nekonala žádná svatební hostina. Nejsou si ani vědomi, že by při běžném provozu byla zvýšená hladina hluku. V případě špatného počasí zavírají Viniční altán již v brzkých večerních hodinách.
Dle sdělení provozovatele Pavilonu se konají svatby a jiné akce zcela nepravidelně. Vždy se snaží dodržovat noční klid, tedy po 22 hodině utlumit reprodukci hudby a také požádají hosty o přesunutí z venkovních prostor dovnitř do Pavilonu. Provozovatel prosí o informaci, kdy konkrétně došlo k hluku z prostor Pavilonu. V případě potřeby se můžete obrátit přímo na provozovatele prostřednictvím mailu info@pavilongrebovka.cz.

Vážená paní, dovolujeme si Vás požádat, abyste, pokud dojde i v budoucnu k porušování nočního klidu z Pavilonu Grébovka nebo Viničního altánu, volala městskou policii tel. 156 nebo se znovu obrátila na odbor životního prostředí s konkrétním datem. Děkujeme.

S pozdravem
Odbor životního prostředí
zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 14. července 2013
Příspěvků:11

prodej zemřel?

Nestálo by zato požádat radnici, aby ještě v prvním červencovém termínu svolali schůzku pro zástupce domů? Asi už by opravdu MĚLI vysvětlovat proč se v podeji nic nepohnulo. Podle jejich dřívějších nejčernějších představ přece měly začít odhady nejpoozději v červnu. Asi máme každý jiný kalendář, ale můj červen se blíží ke konci a nikdo nás o ničem neinformoval. Je normální dělat z lidí 3 roky blby, co jim budou baštit ty nesmysly, jak se prodej připravuje? Ideálně by schůzka měla proběhnout najednou v zasedacím sále. Pokud tím, tak to taky starostka Černochová slibovala. Mě ale zatím nikdo nepozval. Ať přiznají, že jsou neschopní, neumí vybrat firmu a neumí prodej zrealizovat a budou tedy raděj, když to za ně někdo udělá po volbách. I když nerada kopu do politickým mrtvol, tahle schůzku by si ještě vládnoucí garnitura užít měla. Přece hlas lidu, hlas Boží. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 22. června 2013
Příspěvků:4

Opakovaný dotaz

Dobrý den všem členům výboru OSB a jejich poradcům.
S ohledem na skutečnost, že byla poslední diskuse na téma “výlohy a prezentace sdružení“ bezdůvodně odstraněna, nezbývá mně než zopakovat stručný dotaz, zdali se na dalších úpravách výloh stále pracuje, jak bylo napsáno dne 5. 11. 2013.
Prosím také o sdělení důvodu proč jste diskusí vlákno odstranili, když nikterak neporušovalo pravidla diskusního fóra. Dovolím si vyslovit názor, že problémy se nevyřeší tím, když se dotazy a diskuse Vám nepříjemná odstraní.
Děkuji za stručné odpovědi na mé dotazy a přeji hezký den.

Jan Hnátek zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 20. června 2013
Příspěvků:4

Pochod homosexuálů v Praze 2

Můžete mi napsat něco ke konání pochodu gayů a lesbiček? Má se konat v Praze 2 a vyvrcholit velkým koncertem na Karlově náměstí. Nechce se mi tomu vůbec věřit. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 2. června 2013
Příspěvků:12

« | 1 | 2 | 3 | 4 | »
--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2