za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Poradna / Diskuze

Poradna / Diskuze

Diskutujme, poraďme si navzájem. Pokud byste chtěli otevřít nové téma diskuze, přečtětě si prosím jak prosadit změnu a pak třeba založte novou diskuzi.

Něco málo k diskusi na webu OSB

Vážení čtenáři,

vzhledem k tomu, že výbor OSB přijal usnesení o odstraňování některých anonymních příspěvků bez uvedení e-mailové adresy (bez ohledu na to, zda obsahují třeba i pravdivé údaje), ale mohou být nebo jsou urážlivé pro kohokoliv, budeme je nekompromisně mazat nebo pod článkem diskusi blokovat. Další možností je, že diskutovat budou moci občané pouze po registraci, přece jen bychom se tomu ale raději zatím vyhnuli. Pravidla diskuse nejsou respektována, kolega připomněl bonmot M. Šimka, že díky některým příspěvkům by tam ještě měl být dodatek: "omlouváme se všem, které jsme dnes nestihli urazit. Snad příště".

Touto cestou si dovoluji odpovědět i pisateli panu Honzovi, který se mne tázal, co bylo na příspěvku Josefa, kritizujícího pana Koláře, urážlivého. Podotýkám, že nešlo o pisatele, jehož příspěvek byl smazán. Odpovídám tedy, že se na smazání útočného příspěvku usnesli členové výboru a mojí povinností jako správce web je takové většinové rozhodnutí respektovat. Něco jiného by bylo, pokud by s argumenty přišel někdo neanonymně, třeba do kanceláře OSB nebo uvedl svoji identitu. Je pravdou, že se dozvídáme různé zajímavé i kritické informace, ale jinou cestou, než je veřejný útok na webu OSB. Pokud se prokázala nějaká pochybení radnice na základě toho, že nám kdokoliv z občanů předal důležité informace, nikdy nepocházely z příspěvků na webu.

A tohle všechno slouží i k vysvětlení toho, proč pod některými články může být diskuse zablokována. Lidi, mějte rozum, pište nám i nadále, ale vynechejte osobní útoky proti konkrétním osobám. Pokud máte nějaké informace, které by mohly být zajímavé a opravdu by ukazovaly na konkrétní nekalosti, napište nám je na e-mail sdružení nebo nám zavolejte, přijďte.

Nerada bych byla v roli hlídacího psa (velmi se mi to příčí), který má obavy, co se zase objeví a co má průběžně mazat. Za administrátory webu, kteří pro Vás stránky pečlivě a rádi připravují, všem děkuji

M. Mazancová, šéfredaktorka webu OSB

zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 1. června 2013
Příspěvků:5

Vyúčtování tepla a teplé vody za r. 2012 - DISKUTUJTE MEZI SEBOU

Na základě Vašich upozornění k vyúčtováním tepla za r. 2012 zakládáme toto diskusní vlákno, abyste mohli mezi sebou diskutovat - nájemníci z různých domů, spravovaných různými správními firmami. Zazamenán byl nebývalý nárůst ceny za 1 GJ, bez jakéhokoliv odůvodnění a vysvětlení. Jsou vraceny přeplatky pod názvem "oprava ceny" a nikdo není srozuměn, za co a kde se stala chyba. K tématu vyúčtování vydáváme další Novinky sdružení 3/2013. Nezapomeňte, že námitky k vyúčtování můžete podat jen do 31. května t.r. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 9. května 2013
Příspěvků:10

Dotaz k výlohám OSB

Dobrý den,
zdravím své bývalé kolegy a spolupracovníky ve výboru OSB.
Prosím informaci a odpověď na otázky , zdali se na zkulturnění a úpravě výlohy nadále intenzivně pracuje, jak napsala dne 5.11.2012 paní zastupitelka Míša Mazancová a zdali ještě platí závazné ujištění pana předsedy sdružení Jírovce že se pracuje na zvelebení .
S ohledem na skutečnost, že dnes píšeme 8. května roku 2013 mohl by někdo o těchto závazných prohlášení pochybovat a bylo by škoda, aby tím byla znevážena serióznost sdružení OSB. Výlohy jsou totiž bohužel v nezměněném stavu, který zdaleka nereprezentuje sdružení a dělají mu ostudu.
S pozdravem
Jan Hnátek zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 8. května 2013
Příspěvků:24

Jachty a spol.

Můj počáteční údiv nad titulkem článku „Jachty a plachetnice zdobí Vltavu“ společně s obrázkem zpívajících dětí ze Smetanky, uveřejněném na stránkách Prahy 2, se změnil ve zděšení, po přečtení navazujícího článku v Lidovkách „ Byznys na náplavce „… Když mi nedávno jedna kolegyně lapidárně sdělila, že pravicové strany dělají všechno proto, aby byly nevolitelné, pokládala jsem to za vtipnou poznámku. Jak pravdivá je, musí dojít každému, kdo pochopí souvislosti mezi tak nevinně presentovanou akcí, jako je výstava přepychových jachet na území Prahy 2 a její aktivní podporou od komunálních politiků. Politické strany mohou podporovat podnikání podle libosti, ale nesmí to dělat komunální politici, ať už jsou zvolení za jakoukoliv stranu. Komunální politik musí být prostředníkem mezi všemi složkami obyvatelstva. Nesmí podporovat byznys z titulu své funkce. Je to komunálním politikům Prahy 2 snad nejasné? Jak je možné, že jeden místostarosta má v popisu práce na radnici: Zástupce starostky pro oblast správy majetku, podpory podnikatelských aktivit ? Jak je možné, že jeden ze starostů Prahy 2, je od roku 1994 předsedou OHK P2: od 6. 12. 1994 Obvodní hospodářská komora Praha 2 od 6. 12. 1994 - Předmětem podnikání: navazování a rozvíjení styků s komorami v Praze, ČR i v zahraničí a uzavírání dohod s nimi - Příjmy tvoří určená část členských příspěvků, dotace, dary a jiné příjmy. OHK Praha 2 samostatně spravuje svůj majetek Sídlo: Praha 2, Italská 1, PSČ 120 00 A jestli nezemřel, tak tu činnost vykonává dodnes. Kontroluje někdo, jaké že vztahy jsou těmito lidmi vlastně navazovány ? Pohádky není konec. Proč by měli komunální politici podporovat prodej luxusních jachet? Protože jsou jachty krásné? Komunální politici nesmí, kvůli podezření z korupce, podporovat jednu skupinu obyvatel na úkor druhé, ať už se tato zřejmá podpora schovává za děti, policii či čistotu obce. Jestliže to přesto činí, pak jsou prostě nevolitelní. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 22. dubna 2013
Příspěvků:3

Ceny v Praze 2 a jinde

Naprosto skandální je přístup ODS a TOP 09 v Praze 2 ve srovnání s obcemi sousedními, které prodávají za normální ceny, pro lidi přístupné. Už není žádná jiná, která by prodávala za tak deb....ních pravidel jako jsou ta poslední u nás. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 14. března 2013
Příspěvků:2

Odhad ceny bytu - rekostrukce bytu na vlastní náklady

Předně se omlouvám, jestli se ptám na něco, co se již řešilo. V tom případě budu rád, když mě někdo odkáže na patřičný článek.
Rád bych věděl, jak se postupuje u odhadu prodejní ceny privatizovaných bytů, pokud nájemce provedl úpravy na vlastní náklady.
Jako příklad uveďme výměnu podlah v celém bytu včetně jejich vyrovnání (ve staršich domech jsou velmi nerovné podlahy), renovaci vnitřních dveří a oken, opravy omítek, vymalování, výměnu zásuvek, vypínačů, vodovodních baterií. Celkově se u 100 m bytu může jednat o částku třeba půl milionu korun. Předpokládám, že výměnou baterie u umývadla se cena bytu nezvyšuje, ale třeba opravami podlah a omítek již ano. Znamená to tedy, že nájemci bude ve výsledku cena bytu k odkoupení navýšena o částky, které on sám investoval (tedy zaplatí dvakrát)? Nebo pokud doloží náklady, bude provedena kompenzace a odhad bude proveden na základě stavu bytu před rekonstrukcemi? Jak má ale nájemce přesně prokázat stav před rekonstrukcemi? Navíc řekněme, že nájemce je zručný a mnohé úpravy provedl sám, takže nemůže objektivně prokázat (např. účtem za řemeslníky) cenu úprav.
V metodickém pokynu k oceňování jsem nalezl zmínky o tom, na co se ptám, ovšem hovoří se tam o tom, že změny musejí být předmětem nájmu atd, čemuž nerozumím. Také pokud vím, např. k výměně podlah či vymalování a opravám omítek ani není třeba souhlasu městské části.
Závěrem bych rád podotkl, že teprve plánuji provádět rekonstrukci bytu, takže bych chtěl vědět, jak např. dokumentovat stav bytu před provedením rekonstrukce. Určitě jsou ale i tací, kteří již rekonstrukce provedli a nejen pro ty je toto zajímavé téma. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 25. února 2013
Příspěvků:12

Obžaloba Palusky

"SAVE PALUSKA" . Ať si odnese trest který má. Moje obava - aby na něj nehodili všechno ti ostatní kradaři. Namočených je víc a budou to chtít na něj namontovat všechno. Kdyby ale Paluska promluvil, asi by to papír neunes. Kéž by to udělal.
zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 1. února 2013
Příspěvků:12

Sliby - chyby

Jen pro připomenutí závěr diskuze na téma "Prezentace sdružení a jeho výlohy" a k tomu poslední příspěvek.
Nechť si udělá každý obrázek sám.

Vážení přátelé,
je zřejmé, že další diskuse na této úrovni řešení problému Výloha nikam dál neposune. Spíš naopak. Tím, že nikdo z participuících diskutérů nechce zůstat bez odpovědi a dál plýtvá časem, který lze využít smysluplněji. Děkuji Honzovi Hnátkovi za ono trknutí. Vás všechny, které stav výlohy trápí ujišťuji, že na jejím zvelebení pracujeme a věříme, že se také zapojíte. Doufám, že tímto můžeme toto diskusní vláno ukončit. Děkuji.
Martin Jírovec

výloha OSB
Jan Hnátek, 5.11.2012 11:27

Vážení,
toto je závazné slovo chlapa a předsedy sdružení. I když diskusní vlákno můžeme považovat za ukončené bude pomyslně otevřeno do doby, než se vzhled výloh nezmění. S ohledem na fakt, že se na tom pracuje již od 9. 9. 2012 po prvním upozornění, tak se jistě v nejbližších dnech dočkáme změny k lepšímu.
Jan Hnátek

výloha OSB
M. Mazancová, OSB, 5.11.2012 11:33

Výlohy jsou zásluhou rodiny Hronkovy od neděle čistoskvoucí, na dalším (jejich obsah) se opravdu stále pracuje.

výloha OSB
Jan Hnátek, 24.1.2013 10:56

Od 5. 11. 2012 kdy bylo téměř slavnostně oznámeno, že výlohy jsou konečně „čistoskvoucí „ a padlo závazné ujištění, cituji: „že na dalším ( jejich obsahu ) se opravdu stále pracuje“ …uplynulo hodně času…… Dnes píšeme datum 23. 1. 2013 a nezměnilo se vůbec nic, prázdno….. snad abych nekřivdil, někdo tam do výlohy opřel ušmudlaný transparent, který zbyl po demonstraci a pohodil větvičku jehličnanu. Asi je to názorná ukázka jak se ve sdružení „opravdu stále pracuje“
S pozdravem
Jan Hnátek
Reagujte
zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 29. ledna 2013
Příspěvků:0

Fluktuační byty

Náš dům nesplnil kritéria pro privatizaci pro nadlimitní počet malých bytů. V domě je nyní asi pět volných malometrážních bytů. Protože dům není bezbariérový, tak připadá v úvahu jejich zařazení do seznamu bytů pro sociální případy, které jsou v režimu fluktuační bytů.
První byt už byl takto obsazen a od té toby se v původně klidném domě rozléhá řev, nahlas puštěná hudba, kopání a dupání ( toto vše zvládá jedna žena).
Fluktuační sociální byty způsobí , obzvláště pokud se jich bude v domě nacházet víc, nárůst kriminality (vykrádáníí bytů, možnost přepadení v domě), znepříjemění života ostatním nájemníkům (narušování nočního klidu). Proč díky tomu, že mám malý byt a a bydlím v domě s malými byty musím na to 2x doplatit - dům, potažmo byt není privatizován a do domu budou nastěhování lidé o jejichž schopnosti bezproblémového soužití, lze s úspěchem pochybovat. Jám vím že toto vyznívá velmi předsudečně, ale po zkušenostech první nájemnicí, se nejedná o předsudky, ale o zkušenost a o strach z toho co bude následovat.
zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 21. ledna 2013
Příspěvků:2

ODCHODNÉ POSLANCŮM Jen zdánlivě to sem nepatří...

Přeposílám, abych nebyl nas..ý sám.... SRDEČNÝ POZDRAV ... To abyste všichni věděli...
*Odchodné*

Ambrozek Libor 415 000 Aubrecht Vlastimil 295 000 Besta Zdeněk 358 000 Bičík Milan 358 000 Bohatec Pavel 295 000 Bratský Petr 366 000 Bürgemeister Jan 295 000 Bursík Martin 358 000 Carbol Jiří 358 000 Čepelka Jiří 358 000 Čerňanský Josef 358 000 Červenka Petr 295 000 Čurdová Anna 358 000 Dimitrov Kosta 358 000 Dlouhý Vladimír 295 000 Domesová Zuzana 295 000 Dopitová Zdenka 295 000 Dub Tomáš 358 000 Dundáčková Eva 358 000 Václav Exner 358 000 Fiala Jaroslav 358 000 Fialová Jiřina 295 000 Grüner Václav 358 000 Grůza Jan 358 000 Hájek Petr 295 000 Hanuš Jiří 358 000 Hasil Tomáš 366 000 Hašková Monika 295 000 Hink Vladimír 295 000 Hovorka Ludvík 358 000 Hrbata Michael 358 000 Chalupa Jaromír 295 000 Chytka Radim 358 000 Jacques Kateřina 415 000 Jakoubková Věra 358 000 Janeček Jiří 358 000 Ježek Josef 358 000 Ježek Libor 358 000 Jičínský Zdeněk 358 000 Kafka David 295 000 Kalábková Gabriela 295 000 Kantor Ivo 295 000 Klas Jan 295 000 Klein Jaroslav 358 000 Kočí Irena 358 000 Kochan Jozef 358 000 Kolouš Zdeněk 295 000 Krajíček Miroslav 358 000 Kratochvíle Karel 358 000 Krill Petr 295 000 Kubinyi Josef 83 000 Kubuš Pavol 358 000 Kvapil Tomáš 358 000 Langer Ivan 295 000 Lhota Zdeněk 358 000 Libý Ladislav 358 000 Liška Ondřej 358 000 Mach Zdeněk 358 000 Mallotová Helena 295 000 Maršiček Zdeněk 295 000 Mazuchová Lenka 295 000 Melčák Miloš 358 000 Mertinová Marcela 295 000 Mlčák Ladislav 358 000 Molendová Dagmar 358 000 Navrátilová Ludmila 358 000 Němec Pavel 295 000 Novotný Zbyněk 358 000 Nowak Libor 358 000 Páralová Alena 295 000 Patera Miloš 358 000 Petr Břetislav 358 000 Petruška Daniel 358 000 Plašil Ondřej 295 000 Pleva Petr 358 000 Polanský Jiří 358 000 Prosek Zdeněk 295 000 Rabas Přemysl 358 000 Raninec Juraj 358 000 Rovan Daniel 295 000 Rybínová Jana 358 000 Řebíček Aleš 358 000 !!!!! Říman Martin 358 000 Severa Pavel 295 000 Schwippel Jan 358 000 Slámová Klára 83 000 Smetana Pavel 358 000 Snítilý Evžen 358 000 Snopek Václav 295 000 Soušek Miroslav 358 000 Suk Lubomír 366 000 Sunkovský Petr 295 000 Svoboda Cyril 358 000 Svoboda Miroslav 295 000 Šlajs Václav 295 000 Šmíd Milan 358 000 Šojdrová Michaela 366 000 Šoltys Vladimír 358 000 Špika Jan 295 000 Šplíchal Karel 358 000 Talmanová Lucie 562 000 !!!!! Tlustý Vlastimil 366 000 Vanoušek Pavel 358 000 Vojíř Oldřich 415 000 Vojtíková Jitka 295 000 Vomáčko Ladislav 358 000 Vondruška Josef 358 000 Wolf Petr 358 000 Yvona Kubjátová 83 000 Zajíček Tom 415 000 Zelenková Ladislava 358 000 Zgarba Petr 358 000 Zubová Olga 295 000

*Celkem* : 38 395 000,- KČ zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 29. listopadu 2012
Příspěvků:3

P2 městem byznysu

Zajímavé, zajímavé.... na pokuty za špatně vypsané výběrové řízení se asi organizace, která soutěž pořádá, neptala. Myslím těch 300.000 pokuta od ÚOHS za "spřátelené" PM Partners. No a ta nízká korupce? Není to ostuda? Neměla by náááhodou být žádná? To se chlubí nízkým korupčním prostředím? Ano, korupce je možná nízká, odhaduji, že z důvodu, že se koná hlavně mezi správními firmami a úředníky, co se dělí o zisk ze zakázek. Je chvályhodné, pokud je to jen takhle úzký okruh :-). A doufám, že správní firmy skončí v propadlišti ději. Je mi z toho celého nanic... zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 29. listopadu 2012
Příspěvků:4

Věříte v možnou manipulaci s volbami v Praze 2?

Možnost, že se volby, ať už do komunálu, Senátu nebo jiné v Praze 2 manipulují, se za volebním obvodem dlouhodobě táhne jako stín. Věříte, že je úmyslné zkreslování výsledku voleb reálné? Napište nám svůj názor. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 8. listopadu 2012
Příspěvků:4

MHMP nekroutí pravidla prodeje jako Praha 2

Informace pro prodej domů MHMP považuji za dobrý příklad, jak se to má dělat, se značnými rozdíly oproti pravidlům přijatým u nás. Pan Vaněk na demonstraci řekl, že jde o prodej paneláků a to je nesrovnatelné. Prošla jsem si seznam domů k prodeji na webu MHMP a pochybuji, že ve Strašnicích, Libni, Vysočanech, jde o paneláky. Ano, většina jsou domy Černý Most, Háje, Hlubočepy, ale pro domy ve Strašnicích či Vysočanech nebyla sjednána jiná pravidla. MHMP vůbec nerozlišuje typo domu a u nás je to účelový úskok, se tímto ohrazovat. A metodila pro znalce? Ta v pravidlech MHMP není. Neexistuje totiž nikde jinde v republice. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 7. listopadu 2012
Příspěvků:2

"Na stojáka" z kongresu ODS - Jaroslav Kubera o volbách: U mě dobrý. A co vy?

Na webu je v poslední době trochu moc negativních emocí, zloby a hněvu. Pro změnu zkuste sice taky něco z politiky, ale mnohem víc osvěžujícího:

První vystoupení (delší) ze soboty 3.11.

http://youtu.be/J_nAV-QZ6NQ

druhé (kratší) z neděle 4.11.

http://youtu.be/Ervvt7DXeG4

zobrazit diskuzi ›
Témata:ODS
Diskuze založena: 6. listopadu 2012
Příspěvků:1

Paní starostka na Prahu 2 nemá čas

Včera zveřejnila ČSSD návrh, že pokud se dostanou k vládnutí, budou se snažit prosadit, aby poslanec měl jako druhou funkci nanejvýš místostarostování, a to ještě v malé obci. Jinak je dvojí funkcionaření nepřípustné. Naprosto souhlasím. Ukazuje se v celé kráse, že naše paní starostka nemá na Prahu 2 čas. Za normálních okolností by se to asi zvládnout dalo, ale normální okolnosti v politice nyní vůbec neexistují. Všechno je rozvrtané a na hraně. Můj dojem je, že paní starostka se více věnuje Parlamentu než své obci, což je chyba a nabízí to možnost ovlivňovat chod obce těm, kteří by si za bdělého oka pořádného starosty/ky na to nechali zajít chuť. Současná neutěšená situace je k neprospěchu nás, občanů Prahy 2. Ono plnění nutných povinností a podepisování připravených dokumentů je něco jiného, než skutečná práce věnovaná obci. Pár fotek starostky z radničních Novin to pak nezachrání. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 6. listopadu 2012
Příspěvků:5

Můj posudek vs. radniční

Na vaší demonstraci, za kterou děkuji, jsem nevěřila vlastním uším a chci si ověřit, jestli je to pravda. Pan Vaněk /ODS/ se oháněl slevou za byt až 40% z tržní /šílené/ ceny. 30% za neprodej 10 let, 5% za rychlou platbu a dalších možných 5% za to, že když můj odhad bude jiný než radniční, tak 5% sleví. Ale co když můj vlastní odhad se bude od radničního lišit třeba o 40%, to pak dostanu 5% nebo nic? Nechce se mi smířit s tím, že radnici můj odhad s kulatým razítkem nebude zajímat. Pak jedině soud? zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 3. listopadu 2012
Příspěvků:4

Schůzka zmocněnců domů určených k prodeji

Dobrý den, ráda bych se zepatala, jeslti máte nové informace o schůzce zmocněnců. Měla se konat v říjnu a z radnice nás nikdo nepozval. Děkuji.
zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 3. listopadu 2012
Příspěvků:43

Jak se řeší problémy - Prezentace sdružení

Vážení členové výboru,
8. záři jsem na tomto diskusním fóru otevřel otázku Vaší špatné prezentace na Vašem kontaktním místě - doslovný text diskuse včetně reakce paní zastupitelky Míši Mazancové uvádím níže. Na toto téma reagovalo více spoluobčanů a nakonec se v diskusi objevilo celkem 23 příspěvků. Ukončit diskusi jste mohli dvěma způsoby. Buď konečně po 2 měsících výlohy dát popořádku, nebo tuto pro Vás nepříjemnou diskusi z webu odstranit. Zachovali jste se fakt“ korektně“ a i přes pravidla diskuze která máte na webu cituji výňatek „….Vážení diskutující,těší nás, že reagujete na naše články a připojíte, leckdy i hodně kritický, vlastní názor…… Nemáme v úmyslu diskusi regulovat a jen zcela výjimečně jsme přikročili k úpravě příspěvku…….“ jste celou diskuzi odstranili.
8. září 2012 Jan Hnátek
Vážení,
denně chodím kolem Vaší kanceláře, která by měla reprezentovat sdružení. Vaše výlohy jsou opravdu a doslova výkladní skříní sdružení – jsou p r á z d n é …. nemyté výlohy, za nimi jen špína. Vstupní dveře – bez komentáře.
Dost dobře nechápu, proč nevyužijete plochu výkladních skříní pro důstojnou reprezentaci sdružení, nebo k jinému účelu. Můžete jí nabídnout některé neziskové organizaci, k její prezentaci, nebo jí například využít pro vývěskovou službu, kde by si občané mohli zveřejňovat inzeráty. Jistě by taková bezplatná služba byla občany a voliči Prahy 2 vítána a vnímána jako vstřícný krok. Radit Vám v tomto ohledu nebudu, neboť ve výboru je několik kreativních a geniálních mozků, je to na Vás.
Stačilo by jen málo, dvakrát do měsíce výlohu umýt, koupit trochu barvy, štětka se u Vás jistě najde a natřít dveře, když grafitti nepůjdou odstranit. Vím, že je to trochu práce, trochu přemýšlení, ale když povedete méně nesmyslných mailových diskusí a čas věnujete smysluplné činnosti ke zkulturnění vnějšího vzhledu kanceláře sdružení uděláte jen dobře.
S pozdravem „otec spoluzakladatel“ a bývalý člen sdružení (předpokládám, že jsem byl již vyloučen, když několik let neplatím příspěvky)

Jan Hnátek

PS. Pokud redakce využije svého práva diskuzi nepovolit, potvrdí jen, že výše uvedené řádky jsou pravdivé, chápu, pravda někdy bolí

M. Mazancová OSB, 9.9.2012 11:30

Zdravím Honzu Hnátka. Pravda nebolí :-), pravda to s výlohami je - s výlohami a mříží. Věřím, že to napravíme. Pak umyji výlohy nejen co do vnitřních, ale i do vnějších skel. Závada je v zámku mříže (po předchozím nájemci) a v tom, že se mříže vyklápějí do ulice a tak není vůbec legrace se k výloze z vnějšku dostat a jeden to nezvládne. A když se nás sejdeme víc, nemyjeme, ale schůzujeme :-) Trestuhodně jsme pak přes prázdniny mytí výloh, pravda, vypustili a věnovali se spíše pravidlům prodeje než kýblu s hadrem, když jsme zrovna nebyli ve svých zaměstnáních. Ale to není omluva, máte prostě pravdu. Nebo máš, vždyť si tykáme :-) i nadále s bývalými členy výboru :-). Osobně dohlédnu, aby výlohy kanceláře OSB byly tak dokonale čisté, jako mám doma okna a kolegům-špindírům důrazně domluvím. Propagovat jiné organizace nehodláme, pokud prostor využijeme, tak pro OSB. Od podzimu do jara pak je výloha využita pro květinovou výzdobu, která by ale v letních měsících trpěla a hynula díky horku. A za květiny ve výloze jsme dokonce obdrželi pochvalu od paní vedle bydlící, tak to snad s námi není taková tragédie
výloha OSB
Jan Hnátek, 11.9.2012 10:38

Také zdravím Míšu a ostatní členy výboru,
jinak řeči, řeči, výmluvy…… i v tomto případě platí staré úsloví „kdo chce něco udělat, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“. Tak například rolovací mříže jsou pevnou stavební součástí nebytových prostor, které jste si pronajali a ze kterých řádně platíte nájem, ne ? A ty by měly být funkční, v opačném případě by bránily řádnému užívání , ke kterému jste si prostory pro najali. Takže by stačil jeden telefon na správní firmu Centra a požádat je, aby zajistili opravu zámků a zprovoznění mříží. Řádnými nájemci prostor jste již několik měsíců, takže času na to bylo dost. Mříže by šly zvedat a výloha by šla pohodlně umýt . S kýblem, houbičkou a stěrkou práce na 15 minut. A dveře ?, tam přece mříže nejsou, takže by štětci nic nebránilo v práci. Tolik jen na okraj v reakci na Vaše vysvětlení……
Jinak děkuji za odpověď a už se těším, jak potěším své oči pohledem na čisté výlohy, za kterými bude důstojná prezentace sdružení.
Jan Hnátek
….a tak bych mohl zveřejnit všechny diskusní příspěvky na toto téma, jelikož jsem předpokládal jak se zachováte a příspěvky jsou archivované.
Považoval bych za korektní, abyste diskusi na web vrátili, nebylo tam nic nepravdivého ani vulgárního. Věřte, že toto Vaše počínání Vám dobré jméno nedělá.
V závěru bych rád všechny ujistil, že mým cílem není dehonestovat sdružení, naopak, chtěl jsem jen upozornit na to, co sdružení poškozuje a co mu nedělá dobré jméno.
Jan Hnátek
zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 3. listopadu 2012
Příspěvků:12

Neúspěšné řízení o převod nájmu

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jak se bránit proti nesouhlasnému rozhodnutí o přechodu nájmu? Je možné se proti tomuto rozhodnutí odvolat a nebo je nutné rešit celou věc soudně? Dále bych se rád zeptal, zda existuje nějaká ochraná lhůta pro případné odstěhování z bytu, protože do data uvedeného v rozhodnutí se opravdu odstěhovat není možné:(
Děkuji. zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 9. října 2012
Příspěvků:1

Praha 2 dostala pokutu 300 000kč

Městská část Praha 2 dostala od ÚOHS pokutu 300 tisíc Kč. Bez otevřeného tendru zadala zakázku na odběr tepla, ohřev vody a další služby za 140 milionů Kč. Rozhodnutí je pravomocné (ČTK) zobrazit diskuzi ›
Diskuze založena: 12. září 2012
Příspěvků:2

« | 1 | 2 | 3 | 4 | »
--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2