za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Bezpečnost je jednou z priorit Prahy 2, a je to znát

Bezpečnost je jednou z priorit Prahy 2, a je to znát

8. února 2020 | Ing. Lenka Maršálová

"Je Praha 2 bezpečné a klidné místo k životu?" Na tuto diskusní otázku redakce Novin Prahy 2 odpověděla v únorovém čísle za OSB Lenka Maršálová, členka bezpečnostní komise rady MČ.

Bezpečnost je jednou z nejdůležitějších lidských potřeb. Ke spokojenému životu potřebujeme kromě jídla a bydlení také pocit bezpečí. Pro někoho to znamená nemuset se bát o zaparkované auto, jít večer bez obav ven či nechat dítě běhat na hřišti.
Praha 2 je poměrně bezpečné místo. Přesto obyvatele trápí například drogy a vandalismus, pouliční kriminalita, či dopravní situace. Také neukáznění turisté, kteří velmi často zakončují svůj pobyt v restauracích i na privátě velmi hlučně a neberou ohledy na lidi, kterým je Praha 2 domovem.
Přestože policie trpí dlouhodobým podstavem, na Vinohradech, kde bydlím, se hlídky objevují celkem pravidelně a napomáhají k zajištění bezpečnosti v ulicích. Stále je co zlepšovat. Osvětlení veřejných prostor a méně temných koutů pomůže snížení výskytu vandalství a nepořádku.
Praha 2 pomáhá „svým“ strážníkům a policii, má nulovou toleranci k hazardu a snaží se předcházet patologickým jevům. Podporou preventivních programů a podporou organizací umístěných na Praze 2, které pomáhají lidem v nouzi, kteří se dostali do složité životní situace. Z rozpočtu Prahy 2 se každoročně uvolňují nemalé finanční prostředky na tyto aktivity. Zajištění bezpečnosti občanů Prahy 2 je jednou z priorit městské části a je to znát.
Témata:Bezpečnost  OSB--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2