za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Jak na hlasovací lístek (plachtu) pro volby do zastupitelstva Prahy 2

Jak na hlasovací lístek (plachtu) pro volby do zastupitelstva Prahy 2

2. října 2018

Také Vás překvapila plachta pro volby do zastupitelstva MČ Praha 2, které se říká hlasovací lístek? Pozor! Pro komunální volby platí jiná pravidla označování než pro volby parlamentní! Jak na to?

Můžete zvolit jeden z následujících způsobů:

1. Máte jasno, které straně dát hlas? Třeba OSB? Uděláte křížek ve čtverečku nahoře, vlevo od názvu strany (máme číslo 5), a máte hotovo – viz obrázek. DOPORUČUJEME! Nekroužkujte, nefajfkujte. Nedělejte pak už žádné křížky, fajfky ani preferenční kroužky u kandidátů této strany. V komunálních volbách se nezapočítávají.

2. Máte vybranou stranu, ale chcete podpořit i některé kandidáty z jiné strany? Pak udělejte křížek u názvu vybrané strany (viz předchozí bod) a můžete udělat i několik křížků u jmen kandidátů jiných stran. O těch „několik“ se ubírají hlasy kandidátům vybrané strany (odzadu). Pozor, v Praze 2 můžete udělit maximálně 35 křížků (hlasů)! Ale važte dobře, kandidátovi se Váš hlas započítá až od určitého množství křížků a zpomalíte sčítání.

3. Chcete si vybírat jenom z kandidátů bez ohledu na strany? Zákon to sice připouští (křížky pouze u kandidátů, maximálně 35), ale tento způsob NEDOPORUČUJEME. Platí výše zmíněné limity a sčítání zpomalíte ještě více.

Co nesmíte udělat, aby Váš lístek nepozbyl platnosti? Nesmíte označit více než jednu volební stranu (křížek u názvu), nesmíte udělit více než 35 křížků, nesmíte odevzdat neoznačený lístek.

Hlavně přijďte v pátek a v sobotu k volbám. Nezahoďte svůj hlas. Děkujeme, dáte-li jej OSB a označíte lístek prvním z uvedených způsobů.

Témata:OSB  Volby 2018--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2