za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Magistrála má harmonogram

Magistrála má harmonogram

7. února 2018

Pražští radní schválili harmonogram úprav tří kilometrů Severojižní magistrály, aby se dopravní tepna městem stala přívětivější pro chodce i cyklisty. Harmonogram prošel, přestože s ním nesouhlasí hnutí ANO, jemuž patří pět z 11 křesel v radě.

Úpravy by měly pomoci proměnit úsek magistrály mezi Hlávkovým a Nuselským mostem, kde tepnu denně překonává sto tisíc chodců.

"Upravíme nastavení světelné signalizace tak, aby se zlepšila plynulost automobilové dopravy i komfort pro chodce, kteří magistrálu denně přecházejí," nastínil náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Prioritou mají být nové chodníky i přechody, nový mobiliář, jako jsou lavičky či odpadkové koše. "Nejvíce viditelné úpravy mohou Pražané čekat v okolí I. P. Pavlova a mezi budovami Národního muzea," přiblížila náměstkyně primátorky Petra Kolínská (Trojkoalice, SZ).

Harmonogram sestavený Institutem plánování a rozvoje vychází z návrhů, které vyhotovila kancelář dánského architekta Iana Gehla. Jeho práci podpořila primátorka Adriana Krnáčová (ANO) na rozdíl od stranických kolegů. Nyní však stejně jako ostatní radní ANO pro harmonogram ruku nezvedla.

Podle ní stále není možné usměrňovat provoz na magistrále. "V tuto chvíli by bylo možné revitalizovat pouze okolí, ale omezovat dopravu je čirý nesmysl. Přesto podle nás tento návrh opět počítá s přidáváním přechodů a dalšími nelogičnostmi," řekla Krnáčová.

zdroj: Právo
Témata:Doprava  Rozvoj obce  Životní prostředí--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2