za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Návštěva ŽŠ U Svatého Štěpána

Návštěva ŽŠ U Svatého Štěpána

26. ledna 2017 | Jana Zárybnická

Podle testů SCIO patří tato škola mezi 10% nejlépe hodnocených škol, proto téměř nikdo nepřechází na víceletá gymnázia. Není se čemu divit, škola nabízí široký výběr zaměření přes sport, dramatickou výchovu, jazyky (především španělština, angličtina a francouzština - v blízkosti se nachází jak francouzský, tak španělský institut), až po hudbu a tanec.

Od 1. třídy jezdí děti 2x ročně na školu v přírodě, od 4. tříd pak na lyžařské výcviky, na druhém stupni jsou samozřejmostí výjezdy do zahraničí a krédem školy je, aby každé dítě mohlo alespoň 1x ročně někam vyjet (ŠVP, lyžařský výcvik, zahraniční pobyt apod.). Velmi dobře v tomto směru funguje nadační fond Štěpán a paní ředitelka pečuje o své učitele a umožňuje jim, aby získali různé instruktorské kurzy (lyžařský, inline, bruslení, zdravotnický aj.), proto je ve škole běžné, že děti v družině jezdí s učitelkami na kolečkových bruslích a letos díky chladnému počasí již od začátku ledna děti bruslí na "školním ledě" i  v rámci tělesné výchovy. Samozřejmostí je plavání, možnost účinkování ve skvělé školní kapale, zpívání ve sboru a možnost využití mnoha kroužků, které škola nabízí.

Nelze opomenout, že škola byla loni středem dění v rámci oslav 700. let od narození Karla IV., neboť patří mezi 9 škol, které tento panovník souběžně s Karlovou univerzitou v roce 1348 založil. V loňském roce se škole podařilo zvětšit prostory jídelny (mimochodem paní kuchařky vaří pro cca 850 dětí, nejen pro vlastní školu). Nyní v přízemí budovy probíhá rekonstrukce šaten, toalet a sprch. Jak jsme se dozvěděli, paní ředitelka má další smělé plány a tak se těšíme k jakým novinkám v následujících letech dojde.

Témata:Sport  Vzdělávání--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2