za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Novinky OSB - bulletin 8/2018

Novinky OSB - bulletin 8/2018

4. října 2018

NOVINKY Informační bulletin,  číslo 08 - 2018 

Občané za spokojené bydlení (OSB)

Vážení spoluobčané, vážení členové a příznivci, dostává se k Vám nové vydání bulletinu Novinky hnutí OSB. Je určen zejména těm z vás, kteří nemají možnost získávat informace z našich internetových stránek. Pokud není u vás v domě vyvěšen, prosíme, udělejte to pro své sousedy Vy!

Komunální volby již tento pátek a sobotu!

Každý hlas je důležitý. Váš i Vašich známých!

Pomozte nám, doporučte OSB svým sousedům a známým z Prahy 2.

Proč volit OSB? Shrňme si to:

1. Působíme jen lokálně. Soustředíme se na správu obce, ve které žijeme – tedy na Prahu 2. Nemáme ambice směrem na magistrát, ani do Parlamentu.

2. Vznikli jsme jako občanská iniciativa. Spontánně zdola, z řad místních občanů.

3. Nejsme nováčci. Máme zkušenosti z práce na radnici Prahy 2 již dvě funkční období.

4. Spokojené bydlení je širší pojem. Týká se komplexně spokojeného života v obci, abychom na ni mohli být hrdí. Náš program odráží všechna témata, o nichž městská část může rozhodovat.

5. Nejsme laciní populisté. Neslibujeme Vám zázraky na počkání, ani revoluční změny. Slibujeme práci, oči a uši průběžně otevřené Vašim podnětům a trpělivou argumentaci při vyjednávání s politickými partnery tam, kde to bude třeba.

6. Mnohé jsme dokázali a chceme pokračovat. Prosadili jsme důležité body do programu současné koalice a převzali odpovědnost za jejich plnění.

7. Držíme slovo, značku i směr. Naše kampaň je úsporná. Neuvidíte nás na každém sloupu, ale živě v ulicích dvojky a můžete se o nás dozvědět více na webu či na facebooku.

8. Nezahoďte svůj hlas. Budeme rádi, rozhodnete-li se nás podpořit. Kdo nevolí, neměl by si stěžovat. Aktivní občané jsou zárukou demokracie.

 

Občané občanům. Vaše volba pro Prahu 2. Držíme slovo, směr i značku!

 

Jak označit hlasovací lístek?

Pozor! Pro komunální volby platí jiná pravidla označování než pro volby parlamentní!

Zákon zná tři možnosti, ale DOPRUČUJEME TU NEJJEDNODUŠŠÍ. Udělejte křížek ve čtverečku nahoře, vlevo od názvu strany, tj. Občané za spokojené bydlení (OSB), máme číslo 5.
Nedělejte pak už žádné křížky, fajfky ani preferenční kroužky u našich kandidátů. V komunálních volbách se nezapočítávají.

Pokud byste chtěli kromě nás podpořit i některé kandidáty z jiné strany, pak udělejte křížek u našeho názvu (viz předchozí bod) a můžete udělat i několik křížků u jmen kandidátů jiných stran. O těch „několik“ se ubírají hlasy kandidátům vybrané strany (odzadu). Pozor, v Praze 2 můžete udělit maximálně 35 křížků (hlasů)! Ale važte dobře, kandidátovi se Váš hlas započítá až od určitého množství křížků a zpomalíte sčítání. Můžete si vybírat i jenom z kandidátů bez ohledu na strany, ale tento způsob NEDOPORUČUJEME.

Co nesmíte udělat, aby Váš lístek nepozbyl platnosti? Nesmíte označit více než jednu volební stranu (křížek u názvu), nesmíte udělit více než 35 křížků, nesmíte odevzdat neoznačený lístek.

 

Nezapomeňte, přijďte 5.-6. října k volbám!

 

Děkujeme, že dáte hlas OSB. Udělejte jeden velký křížek u našeho názvu Občané za spokojené bydlení (OSB), vylosované číslo 5.

Ke stažení:Novinky - bulletin 0SB 2/2018 [248.4 kB, PDF]
Témata:OSB  Volby 2018--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2