za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSBPoradna / Diskuze › Fluktuační byty

Fluktuační byty

21. ledna 2013 |

Náš dům nesplnil kritéria pro privatizaci pro nadlimitní počet malých bytů. V domě je nyní asi pět volných malometrážních bytů. Protože dům není bezbariérový, tak připadá v úvahu jejich zařazení do seznamu bytů pro sociální případy, které jsou v režimu fluktuační bytů.
První byt už byl takto obsazen a od té toby se v původně klidném domě rozléhá řev, nahlas puštěná hudba, kopání a dupání ( toto vše zvládá jedna žena).
Fluktuační sociální byty způsobí , obzvláště pokud se jich bude v domě nacházet víc, nárůst kriminality (vykrádáníí bytů, možnost přepadení v domě), znepříjemění života ostatním nájemníkům (narušování nočního klidu). Proč díky tomu, že mám malý byt a a bydlím v domě s malými byty musím na to 2x doplatit - dům, potažmo byt není privatizován a do domu budou nastěhování lidé o jejichž schopnosti bezproblémového soužití, lze s úspěchem pochybovat. Jám vím že toto vyznívá velmi předsudečně, ale po zkušenostech první nájemnicí, se nejedná o předsudky, ale o zkušenost a o strach z toho co bude následovat.--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2