za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSBPoradna / Diskuze › Jak se řeší problémy - Prezentace sdružení

Jak se řeší problémy - Prezentace sdružení

3. listopadu 2012 |

Vážení členové výboru,
8. záři jsem na tomto diskusním fóru otevřel otázku Vaší špatné prezentace na Vašem kontaktním místě - doslovný text diskuse včetně reakce paní zastupitelky Míši Mazancové uvádím níže. Na toto téma reagovalo více spoluobčanů a nakonec se v diskusi objevilo celkem 23 příspěvků. Ukončit diskusi jste mohli dvěma způsoby. Buď konečně po 2 měsících výlohy dát popořádku, nebo tuto pro Vás nepříjemnou diskusi z webu odstranit. Zachovali jste se fakt“ korektně“ a i přes pravidla diskuze která máte na webu cituji výňatek „….Vážení diskutující,těší nás, že reagujete na naše články a připojíte, leckdy i hodně kritický, vlastní názor…… Nemáme v úmyslu diskusi regulovat a jen zcela výjimečně jsme přikročili k úpravě příspěvku…….“ jste celou diskuzi odstranili.
8. září 2012 Jan Hnátek
Vážení,
denně chodím kolem Vaší kanceláře, která by měla reprezentovat sdružení. Vaše výlohy jsou opravdu a doslova výkladní skříní sdružení – jsou p r á z d n é …. nemyté výlohy, za nimi jen špína. Vstupní dveře – bez komentáře.
Dost dobře nechápu, proč nevyužijete plochu výkladních skříní pro důstojnou reprezentaci sdružení, nebo k jinému účelu. Můžete jí nabídnout některé neziskové organizaci, k její prezentaci, nebo jí například využít pro vývěskovou službu, kde by si občané mohli zveřejňovat inzeráty. Jistě by taková bezplatná služba byla občany a voliči Prahy 2 vítána a vnímána jako vstřícný krok. Radit Vám v tomto ohledu nebudu, neboť ve výboru je několik kreativních a geniálních mozků, je to na Vás.
Stačilo by jen málo, dvakrát do měsíce výlohu umýt, koupit trochu barvy, štětka se u Vás jistě najde a natřít dveře, když grafitti nepůjdou odstranit. Vím, že je to trochu práce, trochu přemýšlení, ale když povedete méně nesmyslných mailových diskusí a čas věnujete smysluplné činnosti ke zkulturnění vnějšího vzhledu kanceláře sdružení uděláte jen dobře.
S pozdravem „otec spoluzakladatel“ a bývalý člen sdružení (předpokládám, že jsem byl již vyloučen, když několik let neplatím příspěvky)

Jan Hnátek

PS. Pokud redakce využije svého práva diskuzi nepovolit, potvrdí jen, že výše uvedené řádky jsou pravdivé, chápu, pravda někdy bolí

M. Mazancová OSB, 9.9.2012 11:30

Zdravím Honzu Hnátka. Pravda nebolí :-), pravda to s výlohami je - s výlohami a mříží. Věřím, že to napravíme. Pak umyji výlohy nejen co do vnitřních, ale i do vnějších skel. Závada je v zámku mříže (po předchozím nájemci) a v tom, že se mříže vyklápějí do ulice a tak není vůbec legrace se k výloze z vnějšku dostat a jeden to nezvládne. A když se nás sejdeme víc, nemyjeme, ale schůzujeme :-) Trestuhodně jsme pak přes prázdniny mytí výloh, pravda, vypustili a věnovali se spíše pravidlům prodeje než kýblu s hadrem, když jsme zrovna nebyli ve svých zaměstnáních. Ale to není omluva, máte prostě pravdu. Nebo máš, vždyť si tykáme :-) i nadále s bývalými členy výboru :-). Osobně dohlédnu, aby výlohy kanceláře OSB byly tak dokonale čisté, jako mám doma okna a kolegům-špindírům důrazně domluvím. Propagovat jiné organizace nehodláme, pokud prostor využijeme, tak pro OSB. Od podzimu do jara pak je výloha využita pro květinovou výzdobu, která by ale v letních měsících trpěla a hynula díky horku. A za květiny ve výloze jsme dokonce obdrželi pochvalu od paní vedle bydlící, tak to snad s námi není taková tragédie
výloha OSB
Jan Hnátek, 11.9.2012 10:38

Také zdravím Míšu a ostatní členy výboru,
jinak řeči, řeči, výmluvy…… i v tomto případě platí staré úsloví „kdo chce něco udělat, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“. Tak například rolovací mříže jsou pevnou stavební součástí nebytových prostor, které jste si pronajali a ze kterých řádně platíte nájem, ne ? A ty by měly být funkční, v opačném případě by bránily řádnému užívání , ke kterému jste si prostory pro najali. Takže by stačil jeden telefon na správní firmu Centra a požádat je, aby zajistili opravu zámků a zprovoznění mříží. Řádnými nájemci prostor jste již několik měsíců, takže času na to bylo dost. Mříže by šly zvedat a výloha by šla pohodlně umýt . S kýblem, houbičkou a stěrkou práce na 15 minut. A dveře ?, tam přece mříže nejsou, takže by štětci nic nebránilo v práci. Tolik jen na okraj v reakci na Vaše vysvětlení……
Jinak děkuji za odpověď a už se těším, jak potěším své oči pohledem na čisté výlohy, za kterými bude důstojná prezentace sdružení.
Jan Hnátek
….a tak bych mohl zveřejnit všechny diskusní příspěvky na toto téma, jelikož jsem předpokládal jak se zachováte a příspěvky jsou archivované.
Považoval bych za korektní, abyste diskusi na web vrátili, nebylo tam nic nepravdivého ani vulgárního. Věřte, že toto Vaše počínání Vám dobré jméno nedělá.
V závěru bych rád všechny ujistil, že mým cílem není dehonestovat sdružení, naopak, chtěl jsem jen upozornit na to, co sdružení poškozuje a co mu nedělá dobré jméno.
Jan Hnátek--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2