za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Praha 2 brání stromy v Lužické

Praha 2 brání stromy v Lužické

1. července 2019

Lužická
Lužická

Na začátek léta se objevila další kauza na téma zeleně v ulicích. Jde o stromořadí v ulici Lužická a poplašné zprávy o záměru na jeho kácení. Po diskusi o sportovišti Na Smetance někteří lidé viní radnici Prahy 2, což je nesmysl. Tak si to opět shrňme v pár bodech:

• Především, vlastníkem je hl. m. Praha a správu zajišťuje TSK (ostatně jako u všech dalších ulic, chodníků a stromořadí). MČ Praha 2 tedy nic nepřipravuje a nerozhoduje.

• Stromořadí v Lužické je pro všechny jedním z nejkrásnějších, unikátní, nejen v Praze 2. Praha 2 v Lužické kácet rozhodně nechce.

• Radnice Prahy 2 požaduje po hl. m. Praze a TSK nové dendrologické posudky i odbornou diskusi (o obojím prý město již uvažuje).

• Na druhé straně, je třeba brát v potaz i bezpečnost, proto Praha 2 požaduje odborné posouzení zdravotního stavu všech stromů a zajištění jejich potřebného ošetření.

Další postup tedy plně závisí na HMP/MHMP a TSK jako vlastníkovi a správci pozemku a stromořadí a na jejich odbornících. Praha 2 stromy v Lužické brání a bude bránit. Další info na webu Prahy 2.

Témata:Veřejná zeleň, parky, hřiště  Životní prostředí--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2