za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Proč volit lokální hnutí jako jsou Občané za spokojené bydlení (OSB)?

Proč volit lokální hnutí jako jsou Občané za spokojené bydlení (OSB)?

29. září 2018

Komunální volby se blíží – již za pár dní, 5. a 6. října. Kampaň běží na plné obrátky. O přízeň voličů se všechny strany ucházejí pomocí všudypřítomných plakátů, letáků a někdy i kandidátů. Ale také nejrůznějších slibů. Jak jsme na tom my za OSB a proč nás volit? Shrňme si to v několika bodech:

  1. Působíme jen lokálně. Soustředíme se na správu obce, ve které žijeme – tedy na Prahu 2. Nemáme ambice směrem na magistrát, ani do Parlamentu. I v řadě jiných obcí působí podobné, lokálně zaměřené strany (tím ovšem nemyslíme slepence jiných stran vystupujících účelově pod lokálně se tvářícím názvem). Nejsme podřízeni vyšším stranickým aparátům.
  2. Vznikli jsme jako občanská iniciativa. Spontánně zdola, z řad místních občanů. Původně převážně obecních nájemníků, později se přidali i další. Chceme rozvíjet občanskou společnost, vážíme si demokracie. Působili jsme jako spolek, avšak zaměřený hlavně na komunální politiku. I proto jsme nyní zaregistrováni jako hnutí.
  3. Nejsme nováčci. Máme zkušenosti z práce na radnici Prahy 2 již dvě funkční období. Nejprve v opozici, nyní i v koalici. Orientujeme se v labyrintu kompetencí veřejné správy. Umíme jednat a držet slovo.
  4. Spokojené bydlení je širší pojem. Týká se komplexně spokojeného života v obci, abychom na ni mohli být hrdí. To je zřejmé z našeho programu, který odráží všechna témata, o nichž městská část může rozhodovat.  V záležitostech, kde rozhoduje magistrát, slibujeme důsledný tlak směrem vzhůru (viz Petice vedení hl. m. Prahy za zlepšení podmínek pro spokojené bydlení v Praze 2).
  5. Nejsme laciní populisté. Neslibujeme Vám zázraky na počkání. Neslibujeme revoluční změny. Neházíme špínu na politickou konkurenci. Slibujeme práci, oči a uši průběžně otevřené Vašim podnětům a trpělivou argumentaci při vyjednávání s politickými partnery tam, kde to bude třeba. Nepatříme k těm, kteří již byli u moci a nyní hlásají, jak je vše špatně a dělali by to jinak.
  6. Mnohé jsme dokázali a chceme pokračovat. Prosadili jsme důležité body do programu současné koalice a převzali odpovědnost za jejich plnění. Do působnosti našich radních patří bytová politika, prodej bytového fondu oprávněným nájemcům dle Pravidel, kultura, sport a občanské aktivity. Podíleli jsme se na práci celé koalice. Máme se za čím ohlédnout, ale víme, že je vždy co zlepšovat a že je třeba reagovat na nové situace a problémy (ceny bydlení, doprava a parkování apod.).
  7. Držíme slovo, značku i směr. Naše kampaň je úsporná. Neuvidíte nás na každém sloupu, ale živě v ulicích dvojky a můžete se o nás dozvědět více na webu či na facebooku. Naši kandidáti jsou připraveni odpovědět na Vaše dotazy. Pište, ptejte se, až je potkáte v ulicích.  
  8. Nezahoďte svůj hlas. Přijďte 5. a 6. října k volbám! Budeme rádi, rozhodnete-li se nás podpořit. Na velikém hlasovacím lístku pro Prahu 2 nás najdete s vylosovaným číslem 5. Stačí Váš křížek u našeho názvu“ Občané za spokojené bydlení (OSB)“.
Témata:OSB  Volby 2018--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2