za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSB › Senioři už nemají mít slevu na psy

Senioři už nemají mít slevu na psy

1. srpna 2013

Praha Senioři a postižení lidé budou zřejmě brzy muset na základě novely o místních poplatcích zaplatit za svého psa poplatky ve stejné výši jako všichni ostatní. Až doposud měli až osmisetkorunovou úlevu. Poslanci ale jejich finanční zvýhodnění zrušili.

Návrh Jany Černochové (ODS), která je zároveň starostkou Prahy 2, schválila Poslanecká sněmovna a novela nyní putuje do Senátu. Pokud ji senát potvrdí, mohli by již brzy zaplatit senioři a postižení lidé za svého čtyřnohého miláčka mnohem více peněz, než tomu bylo doposud.

Jednorázový poplatek by se tak z dosavadních dvou set vyšplhal až na patnáct set korun ročně. Zákon však nestanovuje výslednou výši poplatku, ale pouze horní hranici této sazby. Konečné rozhodnutí tak bude záviset na místních samosprávách. Pokud se radnice rozhodnou poplatek nezvyšovat, může sazba zůstat stejná.

Také v Praze stanovuje výši poplatků magistrát po dohodě jednotlivých městských částí. Novela zákona o místních poplatcích řeší i další otázky včetně poplatků za lázeňský či rekreační pobyt a vjezd automobilem do vybraných čáístí města

(vk)

zdroj: týdeník 5+2 dny, www.praha.5plus2.cz

Témata:Psi ve městě--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2