za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSBTémata Prahy 2 › Hanzel Vladimír

Vladimír Hanzel

muž, 67 let, člen OSB, důchodce - hudební publicista a kritik

"Učinit městskou část příjemnější pro každodenní život, prosadit koordinaci rekonstrukcí ulic tak, aby obyvatelé byli méně obtěžováni; vnímat, tlumočit a prosazovat přání občanů na zlepšení MHD a služeb; podporovat kulturní aktivity ve veřejném prostoru."

CV

Narodil jsem se v roce 1951 v Bratislavě, počátkem let šedesátých jsem se spolu s rodiči přestěhoval do Prahy. Žil jsem zpočátku v Praze 6, od roku 1986 dlím v Praze 2. Po střední škole se zaměřením na programování počítačů jsem studoval na Matematicko fyzikální fakultě UK. Byl jsem kromě jiného programátorem počítačů, hudebním publicistou, osobním tajemníkem disidenta Václava Havla, od roku 1989 do roku 2003 tajemníkem prezidenta republiky a současně šéfem jeho sekretariátu. Od roku 2003 jsem pracoval jako vrchní ředitel kabinetu ministryně školství Petry Buzkové, od 2006 jsem byl ředitelem Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze. V letech 2009 až 2015 jsem působil v České televizi jako vedoucí redaktor internetu. Nyní jsem v důchodu. Jsem podruhé ženatý, z prvního manželství mám dvě dospělé děti, dceru a syna, a jednoho vnuka. V roce 2017 jsem se stal členem hnutí OSB, předtím jsem nebyl nikdy členem žádné strany ani hnutí.

Můj pohled na OSB a Prahu 2

OSB mi bylo a je sympatické především tím, že se snaží o zlepšení životních podmínek a životního prostředí občanů Prahy 2, aniž by bylo odnoží nějaké politické strany. Chápu jej jako spontánní aktivitu občanů reagující a slyšící na jejich potřeby, zájmy, starosti. Vyhovuje mi nezávislost hnutí na politických uskupeních a jejich vzájemných šarvátkách. Je pro mne občanskou aktivitou v pravém smyslu tohoto pojmu.Komentáře

Těší nás, že reagujete na naše články a připojíte, leckdy i hodně kritický, vlastní názor. Nemůžeme se ale v žádném případě ztotožnit s tím, aby byly hrubě uráženy konkrétní osoby, byť jejich jednání ve vás vyvolává velkou míru nevole. Za dodržování pravidel diskuse vám děkujeme.
--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2