za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSBTémata Prahy 2 › Jírovec Martin

Ing. Martin Jírovec

muž, 49 let, člen OSB, ekonom v leasingové společnosti
zastupitel MČ Praha 2, předseda finanční komise, člen komise rozvoje, člen finančního výboru; místopředseda OSB

"V komunální politice je třeba dále posilovat prvek nezávislé občanské aktivity nezatížené ideologickým nánosem, která se opírá o slušnost, zdravý rozum, vstřícnost a respekt vůči občanům."

CV

Narodil jsem se v Praze a až do 20 let jsem žil v rezidenční čtvrti v Praze 4 - Hodkovičkách. Během studia na VŠE jsem opustil rodný dům, krátce jsem bydlel na Zahradním městě a v roce 1992 jsem se přestěhoval do svého nynějšího bydliště v Praze 2. Po dokončení studia na VŠE v roce 1994 jsem se oženil a postupně jsem se stal otcem dvou dcer. Pracoval jsem převážně ve velkých nadnárodních společnostech v oblasti marketingu, od roku 2002 pracuji v leasingové společnosti zaměřené na oblast automotive. Rád se věnuji rodině, cestování, sportu a dlouhým procházkám se psem. V posledních 6 letech věnuji také hodně času rekonstrukci chaty a původně velmi zanedbané zahrady. Nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany. Jsem jedním ze zakládajících členů OSB.

Můj pohled na OSB a Prahu 2

V OSB působím od založení v roce 2008. Zaujala mne možnost ovlivňovat lokální politiku z pozice občanského sdružení, tedy mimo tradiční politické strany svázané strukturami a ideologiemi, které často tvoří překážky spolupráci při řešení běžné komunální problematiky, kde je zapotřebí používat především zdravý rozum.

V minulých volebních obdobích jsem působil jako předseda finančního výboru, předseda finanční komise a jako člen komise rozvoje. Kromě toho jsem získal řadu zkušeností nejprve jako opoziční zastupitel a ve druhém období jako zastupitel koaliční.

Pro nadcházející volební období považuji za prioritu naplňování volebního programu OSB zejména v bytové politice. Za velmi důležité považuji také téma životního prostředí, čistoty a omezování zdrojů hluku. Příkladem může být snaha o zkulturnění až příliš oživené náplavky a přilehlé oblasti, která se v posledních letech stala centrem hlučné zábavy a takřka velkonálevnou alkoholu. V okolí náplavky postupně zesiluje občanská aktivita, jejímž cílem je najít vhodný kompromis mezi „živou“ náplavkou a snesitelnou kulturou bydlení v jejím okolí.

kontakt:

logo OSB

Členská schůze OSB ve znamení příprav na volby

| 26. června 2018 | Ve čtvrtek 21.6. se sešli členové politického hnutí OSB, aby schválili výborem navržené kroky v přípravách na říjnové komunální volby a projednali vnitřní záležitosti chodu hnutí. více ›
Témata:OSB  Jaroslav Šolc  Michaela Mazancová  Martin Jírovec  Zdeněk Michl  Kmoníček Miloš  Jana Krám Zárybnická
NP2

Investice jsou nezbytné, musí ale být i efektivní

| 10. března 2018 | Diskusní příspěvek OSB k rozpočtu, zveřejněný v březnových Novinách Prahy 2. Návrh posledního rozpočtu tohoto volebního období byl sestaven tak, aby s ním mohli souhlasit snad všichni zastupitelé. Celkový objem rozpočtu se ve srovnání s rokem 2017 zvýšil téměř o 20%. K tomu podstatnou měrou přispívá nárůst výdajů na základní školy, péče o vzhled obce a veřejnou zeleň a také nárůst nákladů na Centrum sociálních služeb a činnost místní správy. více ›
Témata:Hospodaření  Martin Jírovec
Znak Praha 2

Městská část Praha 2 má schválený rozpočet na letošní rok

| 26. února 2018 | Zastupitelé Prahy 2 schválili na svém dnešním zasedání rozpočet a finanční plán zdaňované činnosti městské části Praha 2 na rok 2018. Jak konstatoval místostarosta Jan Korseska, Praha 2 má vyrovnané hospodaření. více ›
Témata:Hospodaření  Martin Jírovec  Michaela Mazancová
logo OSB

Ideová konference hnutí OSB nastartovala přípravu na komunální volby 2018

| 27. ledna 2018 |

Značka OSB, Občané za spokojené bydlení, je známá v Praze 2 již druhé funkční období. Od loňského roku máme formu politického hnutí a připravujeme se na komunální volby 2018. Ve středu 25. ledna jsme uspořádali setkání členů, registrovaných příznivců a zájemců o spolupráci s označením ideová konference. Cílem bylo podat informaci o půlroční činnosti nového výboru hnutí a zahájit vntřní programovou a organizační diskusi mj. s využitím výsledků ankety.

více ›
Témata:OSB  Volby 2018  Martin Jírovec  Michaela Mazancová  Zdeněk Michl  Jaroslav Šolc
logo OSB

Hnutí OSB má nové vedení

| 29. června 2017 | Dne 21. čerevna byl na usatavující schůzi politického hnutí OSB zvolen na dvouleté funkční období devítičlenný výbor. Z jeho středu dne 29. 6. členové výboru volili do funkce svého předsedu a místopředsedu. více ›
Témata:OSB  Zdeněk Michl  Martin Jírovec


Komentáře

Těší nás, že reagujete na naše články a připojíte, leckdy i hodně kritický, vlastní názor. Nemůžeme se ale v žádném případě ztotožnit s tím, aby byly hrubě uráženy konkrétní osoby, byť jejich jednání ve vás vyvolává velkou míru nevole. Za dodržování pravidel diskuse vám děkujeme.
--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2