za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSBTémata Prahy 2 › Kůta Daniel

Ing. Daniel Kůta

muž, 51 let, člen OSB, ekonom; člen finanční komise; člen dozorčí rady Správy nemovitostí Praha 2, a.s.
člen výboru OSB

"Bohatství obce netkví ve vytváření zisků, její bohatství spočívá v úspěšné snaze a realizaci uspokojovat potřeby všech jejích obyvatel."

CV

Narodil jsem se v roce 1966 v Litoměřicích a v Praze žiji od roku 1995. V Praze 2 bydlím od roku 2004. Mám technické a ekonomické vzdělání. Na začátku 90. let jsem podnikal a poté jsem byl zaměstnán v soukromých společnostech, kde jsem se věnoval obchodu a ekonomice. Nikdy jsem nebyl do vzniku politického hnutí OSB a členství v něm členem žádné jiné politické strany.

Můj pohled na OSB a Prahu 2

OSB jsem ještě jako Občanské sdružení za privatizaci a zlepšení podmínek bydlení v Městské části Praha 2 v roce 2008 spoluzakládal a působím v něm od jeho počátku. Byl jsem též jeho předsedou a poté místopředsedou. Vždy jsem především bojoval za možnosti oprávněných nájemníků odkoupit si obecní byty, ve kterých bydlí a o které se dlouhodobě starali místo jejich skutečného vlastníka – obce. Neadresný vlastník – obec, která navíc své domy a byty nevybudovala, ale byly jí převedeny a svěřeny, nebude nikdy tak dobrým hospodářem jako konkrétní vlastníci domů a bytů.

Nájemníci, kterým nebyla dána možnost či nemohou si byt z finančních důvodů odkoupit, by měli mít možnost dále nájemně bydlet za přijatelných a rozumných podmínek. Mnohé se v posledním volebním období zdařilo, přihlédneme-li k faktu, že je nutné přikročit v rámci koalice ke kompromisům. Je však dále nutné za náš program bojovat, jinak se může současná situace změnit k horšímu.

Dále bych byl rád nápomocen v oblasti, která naše residenty v poslední době pálí - dopravě a parkování.

 

kontakt:


Komentáře

Těší nás, že reagujete na naše články a připojíte, leckdy i hodně kritický, vlastní názor. Nemůžeme se ale v žádném případě ztotožnit s tím, aby byly hrubě uráženy konkrétní osoby, byť jejich jednání ve vás vyvolává velkou míru nevole. Za dodržování pravidel diskuse vám děkujeme.
--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2