za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSBTémata Prahy 2 › Procházka Luboš

Ing. Luboš Procházka CSc, M.Sc

muž, 69 let, člen OSB, důchodce
člen majetkového výboru; člen výboru OSB

"Dokončit prodej vybraných domů, nabídnout k prodeji i další domy, zlepšit činnost správy domů."

CV

Narozen 1949 v Praze, v Praze 2 (dříve XII) bydlím od narození. Vystudoval jsem VŠCHT, do revoluce jsem pracoval jako vědecký pracovník resp. odborný asistent na Fakultě všeobecného lékařství a VFN na Karlově náměstí. Po revoluci jsem založil realitní společnost Staroreal, kterou jsem úspěšně provozoval až do roku 2016, kdy jsem odešel do důchodu. Mám 2 dcery, obě mají vysokoškolské ekonomické vzdělání a 3 vnoučata. Do politiky jsem vstoupil po revoluci 1989, kdy jsem byl kooptován jako poslanec ONV Praha 2. Začátkem roku 1990 jsem byl zvolen za ČSS jako člen rady a následně jako tajemník do čela vinohradské radnice. V této funkci jsem působil až do konce roku 1990, kdy jsem z politiky odešel a začal se věnovat podnikání.

Můj pohled na OSB a Prahu 2

Do OSB jsem vstoupil v roce 2014. Důvodem byl hlavní cíl tohoto spolku – prosazení privatizace maximálního počtu domů na Praze 2. Po úspěchu OSB ve volbách 2014 jsem byl požádán, abych své zkušenosti v realitní oblasti, zejména pak v prodeji domů i bytů, uplatnil jako poradce místostarostky, zvolené za OSB, která dostala do gesce právě privatizaci. To bylo třeba hlavně v letech 2015-16. Díky tomu se OSB podařilo prosadit do pravidel privatizace velmi dobré podmínky. Lze konstatovat, že působení OSB v koalici slavilo právě v oblasti privatizace maximální úspěch. Do konce volebního období se podaří nabídnout ke koupi téměř všechny domy, a to jak družstvům, tak po bytových jednotkách, které byly k privatizaci pro toto období v roce 2012 schváleny. Pokud OSB uspěje i ve volbách 2018, rád bych, aby privatizace na Praze 2 pokračovala a dostal jsem možnost být opět v oblasti správy a prodeje majetku nápomocen.

kontakt:


Komentáře

Těší nás, že reagujete na naše články a připojíte, leckdy i hodně kritický, vlastní názor. Nemůžeme se ale v žádném případě ztotožnit s tím, aby byly hrubě uráženy konkrétní osoby, byť jejich jednání ve vás vyvolává velkou míru nevole. Za dodržování pravidel diskuse vám děkujeme.
--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2