za transparentní správu Prahy 2   více ›
OSBTémata Prahy 2 › Krám Zárybnická Jana

Bc. Jana Krám Zárybnická DiS.

žena, 40 let, člen OSB, lektorka jazyků
členka komise pro výchovu a vzdělávání; členka výboru OSB

"Mojí prioritou jsou školy a školky aneb vkládat peníze do vzdělávání našich dětí je to nejlepší, co pro ně můžeme udělat."

CV

V Praze 2 žiji od narození v roce 1978. Vystudovala jsem Česko-italské gymnázium, vyšší odbornou školu a bakalářský cyklus Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů. Hovořím šesti jazyky, v roce 2005-2006 jsem pracovala na Úřadu MČ Praha 2 jako asistentka starosty, později na Ministerstvu zahraničních věcí, také jako učitelka jazyků na základních i středních školách, nyní jako lektorka jazyků, tlumočnice a překladatelka na volné noze. Mám dva syny. Každoročně pracuji i jako asistentka a manažerka ředitele Mezinárodního tanečního festivalu pro amatérské taneční skupiny (New Prague Dance Festival) a jsem členkou Mezinárodní komory módy. Nikdy jsem nebyla členskou žádné politické strany. Moje zájmy a záliby jsou cestování, jazyky, sport, tanec.

Můj pohled na OSB a Prahu 2

OSB: V OSB působím od vzniku sdružení (2008). Své znalosti a zkušenosti aktivně využívám v Komisi pro výchovu vzdělávání Rady MČ.

Praha 2: Ohlédnutí - Při ohlédnutí za končícím obdobím a problematikou, které se věnuji, tedy školství, mohu říci, že jsem spokojená s výsledky, kterých jsme dosáhli. V Komisi pro výchovu vzdělávání Rady MČ (KVV) jsme se snažili naslouchat potřebám ředitelů našich „dvojkových“ škol a školek. Pravidelně se potkáváme s řediteli několikrát ročně a řešíme všemožné problémy, s kterými se potýkají. Všechny školy a školky jsme s několika kolegy celé volební období obcházeli, abychom nerozhodovali o něčem tzv. „od stolu“, proto můžu s klidem říci, že vím, co ředitele trápí a společně jsme se snažili nacházet nejlepší řešení, leckdy na palčivé problémy. Některá zasedání KVV se konala na jednotlivých školách, v DDM a na dalších místech na Praze 2, tak, aby i ostatní členové komise měli možnost se co nejlépe seznámit s prostředím našich školních a předškolních zařízení.

Vzhledem k neutěšené sítuaci s pedagogy 1. stupně odbor školství podal podnět bytové komisi/odboru majetku ohledně možného navýšení počtu bytů/místností určených k bydlení pedagogických pracovníků. Také z našeho podnětu došlo k rekonstrukci ubytoven pro pedagogické pracovníky. V posledních letech je čím dál tím složitější najít kvalítní pedagogy, neboť platové podmínky jsou pro hlavní město Prahu natolik nerealistické, že se mnoho učitelů stěhuje do regionů. Také jsme podpořili příspěvky na podporu mimoškolní činnosti dětí a mládeže. V letech 2015 a 2016 jsme se též setkali s ukrajino-běloruskou delegací a podpořili jsme výstavbu jeslí, sportovní činnost dětí a ve spolupráci s odborem dopravy jsme nezůstali hluší k připomínkám rodičů při cestách dětí do škol. Samozřejmostí je bezpečnost v okolí hříšť, škol a školek, jako např. v okolí Folimanky. Neopomněli jsme ani problematiku školních jídelen.

Také musím podotknout, že za celé volební odbobí (4 roky) jsem chyběla jen jednou na zasedání komise, což se nedá říci u ostatních členů nominovaných za jiné strany. Ten, kdo mě zná, ví, že pokud má jakýkoliv nápad či podnět, neskončí v koši. A musím podtrhnout, že s kolegy z TOP09 a ODS se nám celé čtyři roky velmi dobře spolupracovalo a celkově je potěšující, že při hlasování většinou panovala shoda i s opozičními členy, což opravdu přispělo k poklidné atmosféře v naší komisi.

Co dál? Zlepšovat se dá vždy a nápady máme, tak věříme, že se je podaří v dalším čtyřletém období prosadit. Školství a sociální problematika včetně bydlení jsou oblasti, na které klademe velký důraz, protože se týkají nás všech a jsou pro všechny naše obyvatele velmi důležité, není nám jedno, jak lidé bydlí, záleží nám na tom, aby naše děti měly nejlepší možné vzdělání, krásná hřiště, prostor a možnost, kde sportovat a bezpečnou Prahu 2.

V oblasti školství je mým přáním dosáhnout menších kolektivů ve třídách, nejen na dělené předměty, dostatek financí na asistenty a nepedagogické pracovníky a samozřejmě nadále zvyšování odměn kvalitním učitelům, dále více peněz na cizojazyčné lektory, širší možnosti mezinárodní spolupráce škol, dostatek školek a jeslí na území Prahy2, kvalitní údržbu hřišť a jejich hlídání, příspěvky na výlety, podpora sportovních aktivit dětí a zdravého stravování. Samozřejmě budu nadále prosazovat více bytů pro ty, kteří naše děti ve školkách a školách formují. Děti jsou naše budoucnost, vše do nich vložené se nám vrátí.

 

kontakt:

logo OSB

Členská schůze OSB ve znamení příprav na volby

| 26. června 2018 | Ve čtvrtek 21.6. se sešli členové politického hnutí OSB, aby schválili výborem navržené kroky v přípravách na říjnové komunální volby a projednali vnitřní záležitosti chodu hnutí. více ›
Témata:OSB  Jaroslav Šolc  Michaela Mazancová  Martin Jírovec  Zdeněk Michl  Kmoníček Miloš  Jana Krám Zárybnická
MSMT logo

Vyhlášení výsledků soutěží Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, aneb "Olympiády" v DDM Praha 2

| 15. června 2018 | Každoročně se děti z celé Prahy účastní olympiád v mnoha kategoriích – od těch nejmenších, po téměř dospělé. Jde o prestižní klání, kde děti ze základních a středních škol soutěží v českém, anglickém nebo německém jazyce, matematice, dějepisu, zeměpisu, biologii, chemii či fyzice a dalších kategoriích. více ›
Témata:Vzdělávání  Jana Krám Zárybnická
ZŠ Kladská

Z porady ředitelů základních a mateřských škol

| 10. června 2018 | Dne 8.6. proběhla další porada ředitelů škol a školek, poslední před koncem školního roku. Mezi nejdůležitější témata patřilo projednání oprav, které budou přes léto v základních a mateřských školách probíhat, více ›
Témata:Bydlení a nájemné  Vzdělávání  Jana Krám Zárybnická
Dům dětí a mládeže

Užitečné informace - prázdninový provoz MŠ, tábory pořádané Domem dětí a mládeže P2

| 1. června 2018 |

Blíží se léto a většina rodičů a dětí plánuje různé tuzemské či zahraniční pobyty, společné výlety, děti odjíždějí na chaty k prarodičům nebo na tématicky zaměřené tábory. K výběru je jich opravdu velká řada. Jen Dům dětí a mládeže Praha 2 pořádá neuvěřitelných 48 táborů, a to jak pobytových, tak příměstských: Seznam táborů​​​​​​​

více ›
Témata:Vzdělávání  Jana Krám Zárybnická
Novoměstská radnice

Novoměstská radnice má veřejnosti co nabídnout

| 14. února 2018 | Letošní druhé zasedání Komise pro výchovu a vzdělávání se konalo na Novoměstské radnici. Po jeho skončení měli členové komise možnost projít si prostory radnice, které nebývají vždy přístupné. více ›
Témata:Otevřená radnice  Kultura  Vzdělávání  Jana Krám Zárybnická
ZS Slovenska logo

Návštěvou ZŠ Slovenská byl završen cyklus návštěv dvojkových škol

| 9. prosince 2017 | Návštěvou ZŠ Slovenská jsme za zřizovatele, tedy MČ Praha 2, uzavřeli cyklus návštěv dvojkových škol. Tato starobylá budova bývalého c. k. reálného gymnázia vzdělává téměř 500 žáků a nabízí kromě jiného i 8 odborných učeben a je zároveň fakultní školou Pedagogocké fakulty UK. Pyšní se také zrekonstruovanou půdou s novými třídami, více ›
Témata:Vzdělávání  Správa majetku  Jana Krám Zárybnická


Komentáře

Těší nás, že reagujete na naše články a připojíte, leckdy i hodně kritický, vlastní názor. Nemůžeme se ale v žádném případě ztotožnit s tím, aby byly hrubě uráženy konkrétní osoby, byť jejich jednání ve vás vyvolává velkou míru nevole. Za dodržování pravidel diskuse vám děkujeme.
--
 
webhosting a publikační systém Toolkit - Econnect
© Občané za spokojené bydlení (OSB); Kontaktní email: info@osb-praha2.cz, Adresa: Blanická 1787/22, 120 00 Praha 2